تبلیغات
کشف یک سیاره عظیم فراخورشیدی در مدار ستاره‌ای کوچک
ارسال در: 1394/02/14-12:41
ستاره‌شناسان دانشگاه ملی استرالیا موفق به کشف یک ستاره فراخورشیدی غول‌پیکر در مدار یک ستاره سرد در فاصله 500 سال نوری از زمین شدند.

ستاره‌شناسان دانشگاه ملی استرالیا موفق به کشف یک ستاره فراخورشیدی غول‌پیکر در مدار یک ستاره سرد در فاصله 500 سال نوری از زمین شدند.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این سیاره با مداری به اندازه یک دهم مدار سیاره عطارد، هر 3.3 روز یکبار دور ستاره HATS-6 گردش می‌کند. به گفته محققان، این یافته جدید با ایده‌های رایج در مورد چگونگی شکل‌گیری سیارات قابل توضیح نیست.

آن‌ها بر این باورند که این سیاره باید در مکان دورتری شکل گرفته و سپس به نزدیکی ستاره خود منتقل شده باشد، اما نظریه‌های کنونی قادر به توضیح این امر نیستند.

در دو دهه گذشته بیش از 1800 سیاره فراخورشیدی در خارج از منظومه شمسی و در مدار ستارگان دیگر کشف شده‌اند؛ ستاره HATS-6 در گروه ستارگان کوتوله M قرار می‌گیرد که یکی از رایجترین ستارگان در کهکشان هستند.

اگرچه این ستارگان رایج هستند، اما هنوز درک درستی از آن‌ها حاصل نشده است. این ستارگان سرد شده‌اند، اما همچنان چشمک می‌زنند که این امر، بررسی آن‌ها را سخت‌تر کرده است.

نور ستاره HATS-6 تنها یک بیستم نور تابیده شده از خورشید است. محققان برای شناسایی سیارات در اطراف ستارگان دیگر از روش کم شدن نور ستاره میزبان در اثر عبور سیارات از برابر آن‌ها استفاده می‌کنند. در این تحقیقات نیز دانشمندان از بزرگترین تلسکوپ جهان یعنی تلسکوپ ماژلان استفاده کردند.

نتایج این تحقیق در مجله Astronomical منتشر شده است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید