تبلیغات
گردش مجازی در ایستگاه بین‌المللی فضایی با پانوراماهای تعاملی
ارسال در: 1394/03/23-09:37
آژانس فضایی اروپا به دنبال ارائه پانوراماهای تعاملی است که به زمینیان امکان گردش مجازی در داخل ایستگاه بین‌المللی فضایی را می‌دهد.

آژانس فضایی اروپا به دنبال ارائه پانوراماهای تعاملی است که به زمینیان امکان گردش مجازی در داخل ایستگاه بین‌المللی فضایی را می‌دهد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، نخستین پانورامای ارائه‌شده، امکان گردش در آزمایشگاه فضایی «کلمب» را فراهم می‌کند. این آزمایشگاه بزرگ‌ترین مشارکت آژانس فضایی اروپا در ایستگاه بین‌المللی فضایی است و در سال 2008 پس از تحویل‌ توسط شاتل فضایی آتلانتیس، موقعیت آن در ایستگاه تثبیت شد.

ایستگاه بین‌المللی، دورترین ایستگاه ساخت بشر است و علی‌رغم اهمیت آن، افراد معدودی می‌توانند از آن دیدن کنند.

آژانس فضایی اروپا امیدوار است با تصویربرداری از هر یک از ماژول‌های این ایستگاه، به هر فردی امکان گردش مجازی در این سازه مدرن فناورانه و مهندسی را بدهد.

سامانتا کریستوفورتی، فضانورد آژانس فضایی اروپا، مسؤول تصاویر ماژول کلمب است. این ماژول فضایی 75 متر مکعب از فضا را اشغال کرده و شامل تجهیزات کامل آزمایشگاهی است.

کریستوفورتی پس از گذراندن 199 روز در فضا، روز پنجشنبه 21 خرداد، در فضاپیمای سایوز و همراه با «تری ویرتس» از ناسا و آنتون شکاپلروف روسی به زمین بازگشت.

منبع :isna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید