تبلیغات
اعلام برنامه‌های نشست ۱۴۵ باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1394/03/25-09:22
یکصد و چهل و پنجمین نشست باشگاه نجوم اصفهان، به همت مرکز آموزش نجوم ادیب دوشنبه ۲۵ خرداد ۹۴ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

عکس پوستر از امیر حسین ابوالفتح

یکصد و چهل و پنجمین نشست باشگاه نجوم اصفهان، به همت مرکز آموزش نجوم ادیب دوشنبه ۲۵ خرداد ۹۴ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.

نشست خردادماه ۹۴ باشگاه نجوم اصفهان، با موضوعات متنوع و جذابی همراه است.

«مکان‌یابی هوشمند» عنوان سخنرانی ویژه نشست ۱۴۵ باشگاه نجوم است. در این سخنرانی علی اکبر نیری، کارشناس مرکز تقویم موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، درباره روش‌های محاسبه مکان‌های رصدی به ارائه مطلب می‌پردازد. بخش زیادی از منجمان و رصدگران، ممکن است افراد یکجانشینی باشند و مثلا برای ثبت یک خورشیدگرفتگی یا هلال بحرانی آنقدر منتظر بماند تا آن پدیده به سراغ آنها بیاید. اما برخی منجمان مایلند بدانند که در هر لحظه دلخواه، ماه، خورشید یا هر جرم آسمانی دیگر در کدام نقاط از وضعیت رصدی بهتری برخوردارند. سخنرانی مکان‌یابی هوشمند به این دسته از منجمان کمک می‌کند تا با روش‌های محاسبه مکان‌های رصدی مطلوب برای پدیده‌های مختلف نجومی آشنا شوند و خود را برای سفر به آن مکان‌ها و ثبت پدیده‌ها آماده کنند.

از آنجایی که ارائه بخشی از این سخنرانی به صورت کارگاهی است، از کلیه شرکت‌کنندگان درخواست می‌شود، برای استفاده بهتر از مباحث، با لب‌تاپ در این برنامه حضور داشته باشند.

علیرضا تیموری، عکاس و پژوهشگر نجوم، دیگر سخنران دعوت‌شده به نشست خردادماه باشگاه نجوم اصفهان است. عنوان سخنرانی تیموری «تغییرات اقلیمی در زمین» می‌باشد. وی در سخنرانی خود درباره پدیده گرمایش زمین و تاثیر آن در چرخه‌های یخبندان توضیحاتی ارائه می‌کند. همچنین در این سمینار شرکت‌کنندگان با مهم‌ترین پدیده‌ها و چالش‌های امروزی پدیده گرمایش زمین و تغییرات اقلیمی آشنا می‌ّشوند.موضوع دیگری که آخرین نشست بهاری باشگاه نجوم ارائه خواهد شد، بررسی وضعیت رویت‌پذیری هلال‌های ماه رمضان و شوال است. این سخنرانی توسط عرفان احمدی مسئول گروه رویت هلال ماه نو ارائه می‌شود.

فاطمه جنگجو از اعضای مرکز نجوم ادیب نیز به مرور آخرین اخبار و رویدادهای دنیای نجوم و فضا می‌پردازد.برگزاری مسابقه پیامکی به همراه قرعه‌کشی و اهدای جوایز از دیگر بخش‌های درنظر گرفته شده در این نشست است.شرکت در نشست‌های باشگاه نجوم اصفهان، برای عموم شهروندان آزاد و رایگان است.

محل برگزاری: اصفهان، میدام امام حسین (ع)، خیابان باغ گلدسته، سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان

اطلاعات بیشتر: ۳۶۶۸۳۳۵ – ۳۶۶۹۱۸۰۰

منبع :adibcenter.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید