تبلیغات
برندگان ششمین رقابت عکس بین المللی زمین و آسمان معرفی شدند
ارسال در: 1394/03/27-16:35
برندگان ششمین رقابت عکس بین المللی زمین و آسمان اعلام شدند. این رقابت با تاکید بر اهمیت آسمان تاریک و حفاظت ار آسمان شب از گزند آلودگی نوری و به عنوان میراثی جهانی شاره دارد.
برندگان ششمین رقابت عکس بین المللی زمین و آسمان اعلام شدند. این رقابت با تاکید بر اهمیت آسمان تاریک و حفاظت ار آسمان شب از گزند آلودگی نوری و به عنوان میراثی جهانی شاره دارد. 

برای نمایش تصویر بزرگتر روی عکسها کلیک کنید.

مقام اول : در مبارزه با نور های مزاحم و مقام اول رقابت به Eric Nathan ،از آفریقای جنوبی، برای عکس رد ستارگان بر فراز کوه  تیبل تعلق گرفت.


نخستین جایزه : در زیبایی آسمان شب به Lyubov Trifonova از روسیه برای عکس ماه و شفق های قطبی  بر فراز جنگل مورمانسک روسیه تعلق گرفت.


مقام دوم : در زیبایی آسمان شب بهBrad Goldpaint از ایالات متحده آمریکا برای ثبت عکس "مهتاب در تاریکی " و نمایش راه شیری بر فراز کوه رینیر در واشنگتن در شمال آمریکا ،  اهدا میشود.


 بر فراز آلودگی نوری عنوان عکس ثبت شده از  Evgeny Trisko از روسیه است که مقام دوم در بخش نور را از آن خود کرده است که در نزدیکی کوه البروس در روسیه ثبت شده است.


دیگر برگزیدگان بخش زیبایی آسمان شب :

مقام سوم به  Ben Coffman از پورتلند آمریکا برای عکس   A Raising of the Hacklesتعلق میگیرد که نمای زیبایی از طلوع راه شیری و هلال ماه در صبح زمستانی دریاچه کرتر در اورگان ثبت کرده است.


مقام چهارم برای عکس "گنبد" به  Sigurdur William Brynjarsson از ایسلند برای ثبت عکس پانوراما از شفق های قطبی در نزدیکی ریکیاویک ، پایتخت ایسلند.


جایگاه پنجم به عکسی با عنوان "پرسه زنی در دریاچه ستاره " از Caren Zhao از چین اهدا شد که در بزرگترین زمین نمک دنیا در بولیوی ثبت شده است.


سه برگزیده ی دیگر بخش مبارزه با نور به شرح زیر هستند :

جایگاه سوم به عکس Blood Moon Rises Over Chongqing از Zhou Yannan از چین تعلق گرفت که به طلوع ماه بعد از غروب خورشید اشاره دارد. ماه‌گرفتگی کامل بر فراز چونگ‌کینگ چین به زیبایی ثبت شده است.


مقام چهارم  در این بخش به Hui Chieh Teoh از مالزی تعلق گرفت برای عکسی با عنوان رد ستارگان بر فراز برومو که چرخش ستارگان حول ستاره قطبی بر بالای آتشفشانی در پارک ملی Bromo Tengger Semeru نشان می دهد.


رتبه ی پنجم برای عکس Above and Underneath است و دومین رتبه برای  Evgeny Trisko می باشد. منظره ی پانوراما از آسمان شب را نشان میدهد و شهر و روستا در زیر ابرها محصور شده اند.


تعداد 70 عکس دیگر توسط داورن برگزیده اند که عنوان عکسهای مفتخر  را به خود اختصاص میدهند و در ویدئوی اختصاصی رقابت و بخش میهمان سایت توان نمایش داده شدند.

از کشور ایران نیز چند عکاس توانستند در میان منتخبان قرار بگیرند. مجید قهرودی ،مهدی مومن زاده ،مرتضی صفا تاج ،امیر شاهچراغیان ، طاها قوچکانلو،احسان رستمی زاده،حجت ظفرخواه

رقابت 2016

ثبت نام رقابت در اسفند هرسال آغاز میشود و در روز زمین که مصادف با دوم اردیبهشت ماه است به پایان میرسد.


داوران رقابت :

David Malin : عکاس برجسته ی آسمان شب در جهان ، عضو توان و مشاور

Jim Richardson : عکاس خبری نشنال جئوگرافیک به مدت سی سال ، شناخته شده به خاطر اکتشافاتش در زمینه مسائل زیست محیطی و دفاع از آسمان شب )

Jerry Bonnell : دانشمند مرکز پرواز فضایی Goddard و بنیان گذار و ویراستار تصویر روز ناسا یا APOD ، یکی از پربازدیدترین و فراگیرترین صفحات اینترنتی نجومی

Connie Walker  : مدیر برنامه زمین در شب ، متخصص علمی در رصدخانه ی بین المللی نجوم رصدی آمریکا

Anthony Ayiomamitis : عکاس توان در یونان

TuncTezel : عکاس توان در ترکیه ، یکی از هماهنگ کنندگان رقابت

Laurent Laveder : عکاس توان در فرانسه

P-M Heden : عکاس توان در هماهنگ کننده در سوئد

بابک تفرشی : بنیان گذار و مدیر توان و مدیر رقابت

TWAN جهان در شب
توآن پروژه ای بین المللی و غیرانتفاعی با همکاری اخترشناسان و عکاسان سرشناس آسمان شب در حدود بیست کشور جهان، زیر نظر انجمن بین المللی نجوم، یونسکو، و انجمن منجمان بدون مرز است که با تهیه و ارائه تصاویر خیره کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی و ارزش آسمان شب و اهمیت اخترشناسی می پردازد. جامعه نجوم و مراکز آموزشی از تصاویر توآن برای آموزش و ترویج نجوم بهره می برند. نمایشگاه ها و کارگاه های آموزشی توآن تا کنون در بیش از بیست و پنج کشور جهان در شش قاره برگزار شده اند. بابک امین تفرشی مدیر و بنیان گذار این پروژه بین المللی است و اشین دانیلی ذکریان و امیر حسین ابوالفتح دیگر عکاسان ایرانی آن هستند.
وبگاه : http://www.twanight.org  

منبع :skypix.org
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید