تبلیغات
سومین مدرسه تابستانی نجوم IOTA/ME
ارسال در: 1394/04/22-09:23
سومین مدرسه تابستانی نجوم IOTA/ME (1394) در شهر یزد برگزار می شود

سومین مدرسه تابستانی نجوم IOTA/ME (1394) در شهر یزد برگزار می شود

 

سومین دوره از مدرسه تابستانی نجوم IOTA/ME با عنوان "پروژه هایی در نجوم نیمه‌حرفه‌ای" برگزار خواهد شد. این دوره با مشارکت انجمن نجوم یزد، پارک علم و فناوری یزد، انجمن پژوهشی شهاب و شهابسنگ، و حمایت اتحادیه جهانی نجوم (IAU)، در نیمه دوم امردادماه ۱۳۹4 در شهر تاریخی یزد برگزار می‌شود.

 

اطلاعات عمومی

شهر محل برگزاری: یزد

تاریخ برگزاذی: 20 تا 23 امرداد ماه 1394 به مدت 4 روز

ظرفیت پذیرش: 20 نفر

اساتید مدرسه: امیر حسن زاده، آریا صبوری، آتیلا پرو

کمیته اجرایی: سید امیر آثاری، زهرا دهقان

طراح پوستر: سید محمد حسین خلیلی

وبگاه اختصاصی مدرسه تابستانی: www.iota-me.com/school.php

ایمیل: iotamiddleeast@yahoo.com و info@iota-me.com

 

* همراه داشتن لپ‌تاب الزامی است.

* گواهی علمیِ سومین دورة مدرسه تابستانی از طرف برگزار کنندگان به کسانی تعلق می‌گیرد که در پایان دورة آموزشی، خروجی مورد نظر را ارائه کنند. این گواهی در پایان همان دوره اعطا می گردد.

 

هزینه

هزینه قابل پرداخت: ۱6۰ هزار تومان

 

- توجه 1: مبلغ دریافتی شامل حق شرکت در مدرسه تابستانی،‌ میان وعده‌ها، غذا و خوابگاه دانشجویی (سوئیت های پارک علم و فناوری و استانداری یزد) می‌باشد.

- توجه 2: به علت محدود بودن ظرفیت مدرسه تابستانی، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام کنند و هیچ‌گونه تعهدی برای ثبت نام افرادی که در روزهای آخر اقدام به ارسال فرم ثبت نام میکنند بر عهده کمیته برگزاری نیست.

- توجه 3: پس از پرداخت وجه، امکان بازگشت آن وجود ندارد.

 

تاریخ‌های مهم

انتشار اطلاعیه ثبت نام و پوستر: ۲۱ امرداد

ثبت نام اولیه: ۲۲ تا 31 تیر

ثبت نام نهایی: 31 تا پنجم امرداد

اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی: هفتم امرداد

برگزاری مدرسه تابستانی نجوم: 20 تا 23 امرداد

 

* کلیه شرکت کنندگان لازم است در عصر و یا شب تاریخ 19 امرداد در محل برگزاری پذیرش می شوند.

* در صورت تایید هر شخص، برای واریز مبلغ و ثبت نام نهایی، ایمیلی ارسال می‌شود (بنابراین چک کردن ایمیل و سایت مدرسه تابستانی الزامی است). در ایمیل ارسالی نحوه پرداخت و شماره حساب ذکر می شود.

 

مباحث دومین مدرسه تابستانی

- دیتاها و تحلیل بارش های شهابی

- اختفاها و زمان سنجی نجومی

- گزارش و مقاله نویسی علمی و نرم افزارهای مرتبط

- نجوم رصدی و ابزار شناسی

 

مدرسان

- امیر حسن‌زاده (کارشناس ارشد اخترفیزیک، مدیر دپارتمان گرفت IOTA/ME، مدیر موسسه علمی پژوهشی نجم شمال، عضو هیات موسس انجمن پژوهشی شهاب و شهاب‌سنگ)

- آریا صبوری (کارشناس ارشد مکاترونیک، تحریریه ماهنامه نجوم و دانشمند، مدرس و منجم باسابقه کشور)

- آتیلا پرو (کارشناس ارشد اخترفیزیک، رئیس IOTA/ME، عضو هیات موسس انجمن پژوهشی شهاب و شهاب‌سنگ، مدیرعامل شرکت همراز آسمان)

 

پرسش‌های متداول

مدرسه‌ تابستانی نجوم چیست؟ در اکثر کشورها مدرسههای تابستانی نجوم جزء مهمی از آموزش‌های متمرکز به‌حساب می‌آید. باتوجه به تعطیلات تابستانی دانشجویان در اغلب کشورها، زمان بسیار مناسبی برای برگزاری این دوره‌ها است. مدرسه تابستانی در حوزه‌های مختلف نجوم و بیشتر برای دانشجویان علاقمند برگزار می‌شود.

 

چرا تصمیم به برگزاری مدرسه تابستانی در آیوتاخاورمیانه گرفته شد؟ به نظر می رسد که جامعه نجوم ایران در یک دوران گذار به تخصصی شدن فعالیت‌هایش قرار دارد. در این میان IOTA/ME‌ تصمیم دارد امکانات موجود کشور را شناسایی و با رایزنی‌های مناسب، امکانات و فضای درخوری را در جهت آموزش علاقمندان به نجوم جدی‌تر و هدفمند (نجوم نیمه‌حرفه‌ای) در اختیار قرار دهد. براساس موضوع هر مدرسه تابستانی، امکان استفاده از امکانات رصدخانه‌ای و دیتاگیری‌ها در جهت کمک به نیازهای منجمان حرفه‌ای بخشی از اهداف است و در این میان پرورش نیروی انسانی علاقمند می‌تواند نقش مهمی را در این فرآیند برای جامعه نجومی کشور ایفا کند. همچنین براساس قوانین IOTA/ME، عضویت در این نهاد علمی پس از گذراندن موفق یکی از دوره‌های آموزشی (مدرسه تابستانی و یا کارگاه بین المللی سالانه) ممکن است.

 

چه سطح علمی برای ورود به مدرسه تابستانی لازم است؟ شرکت کنندگان در مدرسه تابستانی دوره سوم، افرادی را شامل خواهد شد که اطلاعات اولیه نجومی را دارند ولی تاکنون فعالیت‌های جدی و پروژه محور در نجوم نداشته‌اند یا کم داشته‌اند؛ و این حداقل سطح لازم برای شرکت در این دوره خواهد بود.

 

پذیرش در مدرسه تابستانی به چه صورت است؟ باتوجه به محدودیت تعداد نفرات که به دلیل ایجاد کیفیت بهتر آموزشی وجود دارد کسانی که زودتر ثبت نام کنند و از نظر سطح علمی مناسب‌تر باشند در اولویت خواهند بود. داشتن حداقل ۱۸ سال سن، مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و سطح علمی اولیه، پیش شرط‌های اصلی جهت حضور در این دوره است. همزمان با ثبت‌نام علاقه‌مندان، به کسانی که پذیرش آنها مورد تایید کمیته علمی است اطلاع داده خواهد شد تا با واریز مبلغ، ثبت‌نام خود را قطعی کنند. تعدادی نیز به شکل ذخیره انتخاب خواهند شد تا در صورت انصراف پذیرفته‌شدگان اولیه، جایگزین شوند.

 

خروجی علمی مدرسه چیست و آیا گواهی ارائه خواهد شد؟ مباحثی که برای هر دوره از مدرسه تابستانی درنظر گرفته شده است همانطور که پیشتر گفته شد عمدتاً به صورت کارگاهی هست. این بدان معنی است که شرکت کنندگان در یک جریان علمی و عملی قرار دارند و در پایان هر دورة تابستانی، یک خروجی علمی با کمک مدرسان مدرسه تابستانی، براساس مباحث ارائه شده وجود خواهد داشت. در پایان برگزاری مدرسه تابستانی در تهران به تمامی شرکت‌کنندگان گواهی حضور ارائه خواهد شد. همچنین گواهی علمیِ دومین دورة مدرسه تابستانی از طرف دانشگاه و رصدخانه کونکلی ترکیه و IOTA/ME به کسانی تعلق می‌گیرد که در پایان دورة آموزشی، خروجی مورد نظر را ارائه کنند. این گواهی به منزلة تایید سطح علمی از طرف این دو نهاد علمی است و ارزش دیگری ندارد.

 

منبع :www.iota-me.com/school.php
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید