تبلیغات
کشف تصویر 90 سال پیش پلوتو در آستانه عبور تاریخی نیوهورایزنز
ارسال در: 1394/04/22-09:25
درست چند روز پیش از عبور تاریخی فضاپیمای نیوهورایزنز از کنار پلوتو، نهاد علمی کارنگی تصویری نجومی از این جرم کیهانی را یافته‌ که به سال 1925 تعلق دارد.

درست چند روز پیش از عبور تاریخی فضاپیمای نیوهورایزنز از کنار پلوتو، نهاد علمی کارنگی تصویری نجومی از این جرم کیهانی را یافته‌ که به سال 1925 تعلق دارد.

  این تصویر به همراه یادداشت‌هایی کشف شده که به ظاهر این سیاره اشاره می‌کنند.

«سنتیا هانت» این تصویر را در مجموعه تاریخی عکس‌های نجومی نهاد کارنگی یافته است و نرم‌افزارهای رایانه‌ای تایید کرده‌اند دانشمندانی که این یادداشت‌ها را نوشته‌اند، پلوتو را به درستی شناسایی کرده بودند.

هانت با بررسی بیشتر دریافت که محققان موجود در پس این تصاویر گوستاو استرومبرگ و نیکولاس میال بودند.

پس از کشف پلوتو توسط کلاید تامبو در سال 1930، استرومبرگ و میال یافته‌هایشان را در سال 1931 یک سال پس از اعلام تامبو درباره کشف خود منتشر کردند. در تصویر ارائه شده، پلوتو در یک دایره آبی قرار دارد.

به نظر می‌رسد میال و استرومبرگ نمی‌دانستند که به دنبال چه چیزی هستند و چنانچه آن‌ها از این موضوع اطلاع داشتند، یافته‌هایشان را زودتر منتشر می‌کردند.

حدود 90 سال پس از شناسایی پلوتو توسط استرومبرگ و میال، فضاپیمای نیوهورایزنز قرار است به زودی در نزدیکترین فاصله از پلوتو قرار بگیرد. فضاپیمای ناسا اطلاعات بیشتری درباره زمین‌شناختی، جو، ترکیب پلوتو و موارد دیگر ارائه خواهد داد.

این رویارویی نزدیک در روز سه‌شنبه (23 تیر) رخ خواهد داد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید