تبلیغات
عکسی جدید از تیلۀ آبی رنگ در فضا
ارسال در: 1394/04/31-16:33
ناسا تصویری جدید و زیبا از زمین منتشر کرده که از فاصله یک میلیون مایلی آن ثبت شده و شباهت زیادی به تصویر تیله ی آبی رنگ دارد که توسط فضانوردان آپولو در سال ۱۹۷۲ از زمین گرفته اند.

 ناسا تصویری جدید و زیبا از زمین منتشر کرده که از فاصله یک میلیون مایلی آن ثبت شده و شباهت زیادی به تصویر تیله ی آبی رنگ دارد که توسط فضانوردان آپولو در سال ۱۹۷۲ از زمین گرفته اند.

عکس از زمین که توسط فضانوردان ماموریت آپولو 17 ثبت شده و به تیله ی آبی رنگ مشهور است.

عکس از زمین که توسط فضانوردان ماموریت آپولو ۱۷ ثبت شده و به تیله ی آبی رنگ مشهور است.

یکی از پدیده‌های خارق‌العاده‌ای که بسیاری از انسان‌ها شانس تجربه آن را هرگز به دست نخواهند‌آورد،‌ فاصله گرفتن از سیاره زمین و دیدن این سیاره از فاصله‌ای دور است. در سال ۱۹۷۲ این امکان برای انسان‌ها به وجود آمد که به لطف ماموریت آپولو ۱۷ بتوانند زمین را از فاصله‌ای دور ببینند،‌ تصویری که زمین را به تیله آبی مشهور کرد. این عکس از فاصله ۴۵ هزار کیلومتری ثبت شد اما اکنون عکسی که ماهواره ناسا از فاصله یک میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتری از سیاره زمین به ثبت رسانده،‌در مقایسه با عکس آپولو از زمین،‌ بسیار زیباتر و شفاف‌تر است.

ناسا روز دوشنبه ۲۰ جولای ۲۰۱۵ عکسی را منتشر کرد که برای اولین بار توسط ماهواره DSCOVER از سمت روشن سیاره زمین به ثبت رسیده‌ است. این عکس که ترکیبی از سه عکس مجزا است توسط دوربین EPIC ماهواره با حساسیت و قدرتی بالا ثبت شده‌ است. این دوربین که به فیلترهای مخصوصی مجهز است، ۱۰ تصویر مختلف از طیف ماورا بنفش تا مادون قرمز از سیاره زمین به ثبت رسانده و در نهایت با ویرایش چند عکس‌ تصویر نهایی خلق شده‌ است. به گفته آدام زابو دانشمند ارشد پروژه کیفیت بالای تصاویر ثبت شده توسط این ماهواره فراتر از حد انتظار بوده‌ است،‌ در این تصویر می‌توان بیابان‌ها و سازه‌های شنی، سیستم رودها و الگوی پیچیده ابرها را مشاهده کرد. در این تصویر حجم وسیعی از اطلاعات برای دانشمندان نهفته است.

عکس جدید زمین با جزئیات زیاد که توسط ماهواره DSCOVER به ثبت رسیده است.

عکس جدید زمین با جزئیات زیاد که توسط ماهواره DSCOVER به ثبت رسیده است.

ماهواره DSCOVER پروژه مشترکی میان ناسا و سازمان ملی اقیانوس شناسی آمریکا و نیروی هوایی این کشور است که در ماه فوریه به فضا فرستاده شد تا بادهای خورشیدی را تحت نظر داشته‌باشد. نظارت بر آب و هوای فضایی به دانشمندان کمک خواهد کرد تا پیش از آغاز طوفان‌های خورشیدی،‌ بتوانند نسبت به وقوع این رویداد‌ها با دقت و آگاهی هشدار دهند،‌ طوفان‌هایی که از توانایی تخریب ارتباطات دوربرد و زیر ساختارهای انرژی برخوردارند. ناسا همچنین در نظر دارد تا از داده های به دست آمده از این ماهواره برای تهیه نقشه خاکسترهای آتشفشانی و ذرات گرد و غبار سراسر زمین استفاده کند.

منبع :http://bigbangpage.com/?p=32512
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید