تبلیغات
به دنبال کشف زندگی هوشمند در فضا
ارسال در: 1394/04/31-16:58
استیون هاوکینگ، فیزیکدان و اخترشناس بریتانیایی به دنبال کشف زندگی هوشمند در فضاست.

استیون هاوکینگ، فیزیکدان و اخترشناس بریتانیایی به دنبال کشف زندگی هوشمند در فضاست.

روز دوشنبه پروژه ده ساله او مورد حمایت ۱۰ میلیون دلاری یوری میلنر، فیزیکدان و میلیاردر روسی قرار گرفت.

هاوکینگ در پیامی ویدوئی گفت: «اعتقاد داریم که زندگی خود به خود روی زمین پدیدار شد. بنابرین در جهانی بی نهایت، باید شکلهای دیگری از زندگی وجود داشته باشد. جایی در این گیتی، زندگی هوشمندی شاید نظاره گر نورهای ماست. آیا نورهای ما در جهانی بی زندگی رها می شوند؟»

جف مارسی، ستاره شناس درباره احتمال وجود زندگی هوشمند گفت: «هربار که رادیو تلسکوپها را به سوی فضا نشانه می رویم، نوای پیانوی گیتی را خواهیم شنید. پیانویی نه با ۸۸ کلید بلکه با ۱۰ میلیارد کلید. ابزارهای الکترونیکی ما به گونه ای طراحی شده اند که صدای یک نت را با فرکانسی مشخص از میان ۱۰ میلیارد نت دیگر تشخیص می دهند.»

علاوه بر دریافت سیگنالهای رادیویی، دانشمندان تلاش خواهند کرد تا با بهره بردن از تلسکوپ رصدخانه کالیفرنیا به دنبال سیگنالهای احتمالی نور نیز باشند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید