تبلیغات
جدیدترین تصاویر نیکس و هیدرا
ارسال در: 1394/04/31-20:53
جدیدترین و واضح‌ترین تصاویری که تا به‌حال از نیکس و هیدرا منتشر شده‌اند را ببینید.

تصاویر جدید فضاپیمای «افق‌های نو،New Horizons » در گذر تاریخی آن در ۱۴ جولای/۲۳ تیر از کنار پلوتو، جزییات جذابی از نیکس  و هایدرا (هیدرا)، دو قمر از پنج قمر این سیاره‌ی کوتوله را به نمایش درآورده است. مثلاً مشخص شده که نیکس شبیه پاستیل خرسی با یک لکه‌ی سرخ است در حالی که هایدرا   شبیهِ دستکش است!

طبق نظر محققان، منطقه‌ی سرخ رنگ روی نیکس – که مانند مرکز هدف به نظر می آید – احتمالاً دهانه‌ی برخوردی است. «کارلی هاوت، Carley Howett» یکی از دانشمندان مأموریت افق‌های نو می‌گوید: «اکنون در حال بررسی و ترکیب اطلاعات رسیده از نیکس هستیم. این بررسی‌ها به ما خواهند گفت که چرا این ناحیه‌ سرخ‌تر از مناطق اطرافش است. مشاهدات بسیار وسوسه انگیزند و انتظار برای دریافت اطلاعات بیشتر از این قمر دشوار است».

فضاپیما تصویر نیکس را از فاصله‌ی ۱۶۵ هزار کیلومتری آن گرفته است و این تصویر نشان می‌دهد که این قمر حدوداً ۴۲ کیلومتر طول و ۳۶ کیلومتر عرض دارد. اما هیدرا، مطابق با تصویری که افق‌های نو از فاصله‌ی ۲۳۱ هزار کیلومتری آن ثبت کرده، مقداری بزرگ‌تر است و ابعاد آن حدود ۵۵ در ۴۰ کیلومتر است.

در تصویر هیدرا دو دهانه‌ی برخوردی روی سطح آن مشخص است و همچنین به‌نظر می‌آید حداقل روی سطح دو بخش بالا و پایین قمر از مواد متفاوتی تشکیل شده باشند. «تِد استریک (استرایک)، Ted Stryk» یکی دیگر از دانشمندان این پروژه می‌گوید: «یک هفته‌ی پیش، هیدرا فقط نقطه‌ی نورانی ضعیفی بود و این تجربه‌ی جالبی است که الان به مکانی واقعی تبدیل شده و ما می‌توانیم شکل آن‌را ببینیم و برای نخستین بار عوارض سطحی آن را تشخیص بدهیم»... ادامه خبر

منبع :canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید