تبلیغات
منطقه ی قلب مانند پلوتو در رنگ های کاذب
ارسال در: 1394/05/03-12:14
پرده از چهره ی اسرارآمیز پلوتو با عکسهای رنگ کاذب و خیره کننده ی فضاپیمای New Horizons ناسا برداشته شد.
سمیرا صحرانورد

پرده از چهره ی اسرارآمیز پلوتو با عکسهای رنگ کاذب و خیره کننده ی فضاپیمای New Horizons ناسا برداشته شد. اکنون دانشمندان میتوانند تفاوت های دقیق را در فضای سیاره های کوتوله تشخصیص بدهند که شامل قلب یخی پلوتو هم میشود.جدیدترین تصویر از پلوتو که در 1 امرداد منتشر شد ، به طور واضح منطقه ی قلب مانند پلوتو را نشان میدهد که به  Tombaugh Regio مشهور شده است.براساس تفسیر ناسا،  این تصویر ترکیبی از رصدهای دوربین اصلی New Horizons (LORRI) و تصویرساز مرئی / فروسرخ فضاپیما (Ralph) که تصاویر رنگی را ایجاد میکند. رنگ های افزایشی به دانشمندان اجازه ی تشخیص تفاوت ها را در ترکیب و سطح بافت پلوتو میدهد.

The "heart" on Pluto is and other surface details are clearly visible in this stunning false-color view of the dwarf planet captured by NASA's New Horizons spacecraft this month. NASA unveiled the image on July 24.

قلب Sputnik Planum منطقه ای پیشنهادی برای یخ هاست. مقامات ارشد ناسا در تفسیر عکس نوشتند که Sputnik Planum دشتی وسیع در منطقه ی قلب مانند پلوتو است. دو لوب به رنگ آبی مایل به سفید که به جنوب غربی و شمال شرقی قلب گسترش یافته است که یخ های عجیب و غریبی را از Sputnik Planum دور میکنند.فضاپیمای New Horizons این منظره را در روزهای رسیدن فضاپیما در 14 جولای به پلوتو عکاسی کرده است. در ان زمان ، New Horizons در حدود 450.000 کیلومتری از سیاره کوتوله بوده است. چهار تصویر از دوربین  LORRI با اطلاعات رنگی از ابزار Ralph با یکدیگر ترکیب شدند تا این تصویر را بسازند.منطقه ی قلب مانند پلوتو به افتخار منجم فقید کلاید تامبا منطقه تامبا نام گرفت ، که پلوتو را در سال 1930 در حین کار در رصدخانه ی لوول در فلگستاف آریزونای آمریکا کشف کرد. 

منبع :http://www.space.com/30040-pluto-frozen-heart-fals
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید