تبلیغات
فضاپیمای ویرجین گالاکتیک چرا سقوط کرد
ارسال در: 1394/05/07-09:38
محققان می گویند که دلیل سقوط سال قبل فضاپیمای ویرجین گالاکتیک ناشی از باز شدن زودهنگام قفل ترمز توسط کمک خلبان و متلاشی شدن بدنه فضاپیما بود.
محققان می گویند که دلیل سقوط سال قبل فضاپیمای ویرجین گالاکتیک ناشی از باز شدن زودهنگام قفل ترمز توسط کمک خلبان و متلاشی شدن بدنه فضاپیما بود.سازمان ایمنی حمل و نقل ملی آمریکا (ان تی اس بی) گفت که نیروهای آیرودینامیک ناشی از باز شدن قفل عملا باعث به کار افتادن ترمز و تجزیه شدن فضاپیما شد.حادثه ۱۰ ماه قبل بر فراز صحرای موهاوی در جنوب کالیفرنیا در جریان یک پرواز آزمایشی روی داد و ان تی اس بی مشغول تحقیق درباره علت آن بوده است.حادثه باعث مرگ کمک خلبان و وارد شدن جراحات شدید به خلبان شد.کریستوفر هارت رئیس ان تی اس بی روز سه شنبه گفت که امیدوار است این تحقیقات مانع حوادث مشابه شود.
مایکل السبری، ۳۹ ساله، کمک‌خلبان سفینه در سانحه کشته شد. جسد او در داخل فضاپیما پیدا شد.اما پیتر سیبولد، ۴۳ ساله خلبان موفق شد با چتر نجات خودش را از سفینه خارج کند.این سانحه در بیابان موهاوی، واقع در ۱۵۰ کیلومتری لس آنجلس، رخ داد.ویرجین گلکتیک از شرکت‌های پیشتاز در صنعت در حال ظهور توریسم فضایی است.
ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی و بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین، در آن زمان شوک خود را از حادثه بیان کرد و قول داد علت آن کشف شودشرکت او قصد دارد اولین ارائه دهنده خدمات سفرهای کوتاه به ورای جو زمین و تجربه بی وزنی باشد.ابتدا یک هواپیمای جت به نام شوالیه سفید-۲، فضاپیما را به ارتفاع خیلی زیاد می برد و‌‌‌‌ رها می کند. شوالیه سفید-۲ یک جت چهار موتوره سفید رنگ است و سفینه مدارگرد اسپیس شیپ ۲، در زیر بال‌های آن بسته می‌شود.سفینه فضایی سپس در ارتفاع ۱۵۰۰ متری از سفینه مادر جدا می‌شود و با کمک موتور دوگانه سوز خود تا ارتفاع ۶۲ مایلی (یکصد کیلومتری) صعود می‌کند.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید