تبلیغات
رصد لحظات پایانی یک ستاره در حال مرگ
ارسال در: 1394/05/12-10:10
تلسکوپ فضایی هابل واپسین لحظات مرگ یک ستاره را به ثبت رسانده است.

تلسکوپ فضایی هابل واپسین لحظات مرگ یک ستاره را به ثبت رسانده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا فرآیند مرگ این ستاره در مقیاس‌های کیهانی بسیار کوتاه است اما در مقیاس‌های زمینی دهها هزار سال طول می‌کشد.

این ستاره در سحابی سیاره‌ای موسوم به NGC 6565 واقع شده است؛ این سحابی ابری از گاز است که پس از این که بادهای قوی ستاره‌ای لایه‌های بیرونی ستاره را به درون فضا بسط دادند، ساطع شد.

زمانی که ماده به اندازه کافی ساطع شد، هسته‌ درخشان این ستاره نمایان شد و تشعشع فرابنفش آن، گاز احاطه‌کننده را تا درجات متغیری برانگیخت و موجب شد این گاز در آرایه‌های جذابی از رنگ‌ها متشعشع شود.

سحابی‌های سیاره‌ای حدود 10 هزار سال پیش از این که ستاره مرکزی شروع به خنک‌شدن و تبدیل‌شدن به کوتوله سفید کنند، می‌درخشند.

زمانی که این جرم کیهانی تبدیل به کوتوله سفید شد و نور ستاره به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد و همچنین برانگیختن گاز احاطه‌کننده متوقف می‌شود، سحابی از دید محو می‌شود.

منبع :isna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید