تبلیغات
اولين كتاب آلودگي نوري منتشر شد
ارسال در: 1394/05/13-18:33
تاب آلودگی نوری اثری متفاوت در حوزه محیط زیست به قلم مهندس حامد میرزا خلیل توسط انتشارات آوای قلم به چاپ رسید.
تاب آلودگی نوری اثری متفاوت در حوزه محیط زیست به قلم مهندس حامد میرزا خلیل توسط انتشارات آوای قلم به چاپ رسید.
کتاب آلودگی نوری با رویکرد محیط زیستی و پرداختن به موضوعات مهمی نظیر اثرات نور مصنوعي بر انسان، حيوان و گياه،    روش‌هاي كاهش آلودگي نوري در يك شب رصدي و استفاده از فيلترهاي كاهنده آلودگي نوري و روش‎‌هاي آماتوري و حرفه‌اي در  اندازه‌گيري ميزان آلودگي نوري شهرها در 10 فصل برای استفاده علاقه مندان به مطالب علمی در حوزه مسائل محیط زیست منتشر شد
نویسنده در نگارش این کتاب به مسائلی پرداخته است که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته یا کمتر به آن پرداخت شده است.
 حامد میرزا خلیل مولف کتاب آلودگی نوری در ادامه مباحث به مطالبی همچون پارك‌هاي آسمان تاريك و قوانين و ضوابط حاكم بر آن، قوانين كشورها در كنترل آلودگي نوري و ضوابط تعيين شده در هر ناحيه، تاثير كاهش آلودگي نوري در ذخيره انرژي نیز نگاهی عمیق و علمی کرده است تا دوستداران این مطالب ضمن خوانش کتاب با مطالبی جدید روبرو شوند.
در ادامه، این کتاب در دو ضمیمه جداگانه به نکات جالبی پرداخته که نشان از عمق نگاه نویسنده کتاب برای اثرگذاری در مخاطب خود دارد. 
در ضمیمه اول به تجربیات كارشناساني كه سال‌ها بصورت داوطلبانه و حرفه‌اي در این حوزه پرداختند اشاره دارد که از جمله اثراتي كه بطور نمونه نور مصنوعي بر پستانداران يا پرندگان ايران به جا گذاشته است. 
در ضمیمه دیگر این کتاب، به گونه‌اي با افراد تاثيرگذاری مانند مديران شهري، اعضاي شوراي شهر و اساتيد دانشگاه در تصميم‌گيري نورپردازي شهري مصاحبه کرده تا بطور میدانی این تجربیات را در اختیار مطالعه‌کنندگان کتاب قرار دهد.
كتاب آلودگی نوری با پردازش مطالب زیست محیطی به قلم مهندس حامد میرزا خلیل را مي توانيد از فروشگاه‌هاي موسسه آسمان شب واقع در خیابان جلفا، مجله نجوم (پل گیشا) و رصدخانه آموزشي زعفرانيه یا از وب سايت انتشارات آواي قلم تهيه نماييد. 

http://www.lightpollution.ir/
منبع :http://www.lightpollution.ir/
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید