تبلیغات
گذر ماه از مقابل زمین
ارسال در: 1394/05/17-11:20
به‌تازگی ناسا انیمیشنی را از مجموعه‌ی تصاویر واقعی عبور ماه از مقابل رخ آفتابی خورشید منتشر کرده که در نوع خود بی‌نظیر است. - See more at: http://canot.ir/#sthash.C1JCnhF0.dpuf

به‌تازگی ناسا انیمیشنی را از مجموعه‌ی تصاویر واقعی عبور ماه از مقابل رخ آفتابی زمین منتشر کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است. این تصاویر از دریچه‌ی دوربین‌های مدارگرد DSCOVR ثبت شده‌اند و در آن‌ها «نیمه‌ی تاریک ماه» که هرگز از زمین دیده نمی‌شود به خوبی نمایان شده است.

فضاپیمای DSCOVR به منظور مطالعه‌ی شرایط اقلیمی زمین و بادهای خورشیدی حدود شش ماه پیش به فضا پرتاب شد و فقط پس از ۱۰۰ روز از پرتاب موفق شد در مدار پایدار L1 میان زمین و خورشید قرار بگیرد. فاصله‌ی این فضاپیما از زمین حدود ۱/۶ میلیون کیلومتر است که به این ترتیب در موقعیتی فراتر از مدار زمین و ماه قرار دارد. این فضاپیما با دوربین EPIC و دو دوربین دیگر نصب شده روی فضاپیما این تصاویر را ثبت کرده‌ است. در این مجموعه‌ی تصاویر عبور ماه از مقابل زمین نیز دیده می‌شود که تضاد رنگی بسیار واضحی را در پس‌زمینه‌ی تیره‌ی فضا ایجاد کرده است.

به نقل از ناسا ، به محض این‌که دوربین EPIC رصدهای روزانه‌ی خود را از ماه آینده‌ آغاز کند ناسا نیز تصاویر رنگی روزانه‌ای را منتشر خواهد کرد. این تصاویر مناظر گوناگونی از زمین را نمایش خواهد داد زیرا زمین درحال چرخش به دور خودش است. آماده کردن هر تصویر ممکن است بین ۱۲ تا ۳۶ ساعت طول بکشد.

مأموریت DSCOVR مأموریت مشترک میان ناسا، سازمان ملی اقیانوس و جوّی NOAA و نیروی هوایی آمریکاست که هدف اصلی آن ارائه‌ی گزارش زنده از وضعیت بادهای خورشید به زمین است.

 

منبع :canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید