تبلیغات
تعویق در پرتاب فضاپیمای ژاپن به دلیل شرایط جوی
ارسال در: 1394/05/26-17:06
آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن (JAXA) بار دیگر پرتاب فضاپیمای باری‌ خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخت.

آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن (JAXA) بار دیگر پرتاب فضاپیمای باری‌ خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخت.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این پرتاب قرار بود امروز (دوشنبه) 26 مرداد انجام شود اما به دلیل نامناسب‌بودن شرایط جوی لغو شد.

بنا بر اعلام مقامات ناسا، آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن پرتاب «وسیله‌نقلیه انتقال H-II» را به ایستگاه بین‌المللی به تعویق انداخت؛ این سامانه قرار بود از مرکز فضایی تانگاشیما واقع در جنوب ژاپن به فضا اوج گیرد اما به دلیل پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر نامناسب‌بودن هوا برای دو روز آینده لغو شد.

این پرتاب در اصل برای روز یکشنبه 25 مرداد برنامه‌ریزی شده بود، اما به روز دوشنبه موکول شده بود. تاریخ پرتاب جدید برای 19 اوت (28 مرداد) برنامه‌ریزی شده اما ممکن است باز هم به دلیل شرایط آب‌وهوایی به تعویق بیافتد.

سامانه وسیله‌نقلیه انتقال H-II حامل بیش از 4.5 تن تجهیزات از جمله آب، بخش‌های یدکی و سخت‌افزارهای آزمایشگاهی به ایستگاه بین‌المللی خواهد بود.

قرار است فضاپیمای ژاپن روز دوشنبه 24 اوت (دوم شهریور) به ایستگاه بین‌المللی فضایی ملحق شود.

آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن اول اکتبر سال 2003 میلادی با ادغام سه سازمان مستقل تشکیل شد و مسئول تحقیق، توسعه فناوری و راه‌اندازی ماهواره در مدار است. این آژانس همچنین در بسیاری از ماموریت‌های پیشرفته مانند اکتشاف سیارک و اکتشاف‌های سرنشین‌دار ماه دخالت دارد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید