تبلیغات
هندوستان نخستين ماهواره ي نجومي خود را پرتاب کرد
ارسال در: 1394/07/08-10:38
بالاترين اميدها براي برداشتن مرزهاي علم

سميرا صحرانورد

نخستين ماهواره ي هندوستان با نام ASTROSAT به نجوم اختصاص پيدا کرد که در تاريخ 6 مهرماه از پايگاه فضايي Sriharikota ، جزيره اي در ساحل بنگال ، به فضا پرتاب شد. اين سفينه با 5 ابزار با طول موج هاي مختلف جهت مطالعه در خصوص پديده هاي اخترفيزيکي تجهيز شده است.

ASTROSAT که ماموريتي 5 ساله دارد ، با تلسکوپي در محدوده ي نور مرئي ، UV و پرتوهاي ايکس  مجهز شده است. اين سفينه همچنين اسکني در قالب پرتوي ايکس از آسمان نيز همراه خود دارد تا انتشار پرتوهاي ايکس و انفجار پرتوهاي Y را دريافت کند. هدف رصدخانه مطالعه در خصوص مناطق تولد ستاره و فرآيندهايي با انرژي بالاست که شامل سيستم هاي دوتايي ستاره هاي نوتروني و سياه چاله هاست.

Swarna Kanti Ghosh مدير مرکز ملي در رادیو اخترشناسی و عضو گروه علمي ماموريت گفته است که ASTROSAT فصل جديدي در علم نجوم هندوستان خواهد گشود. 

منبع :http://www.nature.com/news/india-launches-its-firs
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید