تبلیغات
ماهواره مکزیک به فضا پرتاب شد
ارسال در: 1394/07/13-07:01
موشک بدون سرنشین اطلس 5 روز جمعه (10 مهر) از سکوی پرتاب ساحلی در فلوریدا برای قرار دادن یک ماهواره ارتباطی مکزیک در مدار به فضا پرتاب شد.

موشک بدون سرنشین اطلس 5 روز جمعه (10 مهر) از سکوی پرتاب ساحلی در فلوریدا برای قرار دادن یک ماهواره ارتباطی مکزیک در مدار به فضا پرتاب شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، این موشک 59 متری که توسط اتحادیه پرواز متحد (ULA) - شرکت مشترک لاکهید مارتین و بوئینگ- ساخته شده از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال به فضا پرتاب شد. این پرتاب در ابتدا برای دور کردن یک قایق از منطقه ایمنی پرواز موشک 20 دقیقه به تأخیر افتاد.

ماهواره ارتباطی Morelos-3 که توسط بوئینگ ساخته شده، نمونه تکرار شده ماهواره‌ای است که طی صانحه انفجار موشک روسی پروتون در ماه مه از بین رفته بود.

این صدمین پرتابی است که از زمان راه اندازی ULA در سال 2006 تا کنون انجام شده و همه این پرتاب‌ها موفقیت‌آمیز بودند.

Morelos-3 قرار بود حدود سه ساعت پس از پرتاب در مدار ر35 هزار 888 کیلومتری زمین قرار بگیرد. این ماهواره برای ارائه سرویس صدای سلولی، داده، اینترنت و خدمات ویدیویی برای امنیت ملی و خدمات غیر نظامی مکزیک طی 15 سال آینده طراحی شده است.

مکزیک برای سه سیستم ماهواره‌ای حدود 1 میلیارد دلار به بوئینگ پرداخت کرده که MEXSAT نام دارند. این قرارداد که در سال 2010 بسته شد، شامل دو پایگاه زمینی، سیستم‌های اجرایی شبکه و پایانه‌های کاربری است.

این پرتاب یک ماموریت تجاری نادر را برای ULA رقم زد که معمولا ماموریت‌های علمی ناسا و ارتش آمریکا را به پرواز درمی‌آورد.

این شرکت در حال حاضر به طراحی یک موشک جدید به نام ولکان مشغول است که هزینه کمتری را برای ساخت و پرواز دربر خواهد داشت. ULA با اولین رقابت خود در تجارت پرتاب برای ارتش آمریکا زمانی روبرو شد که شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس مجوز پرتاب ماهواره‌های دفاعی و امنیت ملی را بر روی موشک فالکون 9 خود دریافت کرد.

این شرکت همچنین با مسائل مربوط به عرضه دست و پنجه نرم می‌کند، به عنوان مثال موتور موشک روسی RD-180 که قدرت اطلس 5 را تامین می‌کند، برای استفاده در ماموریت‌های نظامی ممنوع شده است. قانونگذاران آمریکایی سال گذشته پس از تهاجم روسیه به اوکراین ممنوعیت این طرح را تصویب کردند.

این امر می‌توان اسپیس‌ایکس را به عنوان تنها پیشنهاد برای پرتاب ماهواره‌های سیستم موقعیت‌یابی جهانی در سال 2018 تبدیل کند.

مقامات ULA و نیروی هوایی آمریکا به دنبال معافیت جزئی برای ممنوعیت موتور RD-180 برای حفظ اطلس 5 به منظور انجام ماموریت‌های نظامی هستند تا زمانی که ولکان، با موتورهای آمریکایی خود آماده پرواز شود.

به گفته جسیکا رای،سخنگوی ULA، این شرکت در حال بررسی درخواست پرتاب ماهواره‌های جی‌پی‌اس و نظارت بر طرح‌های کنگره برای واردات RD-180 اضافی قبل از تصمیم‌گیری در مورد ارائه پیشنهاد برای کار است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید