تبلیغات
انتشار بهترین تصویر از بزرگترین قمر پلوتو
ارسال در: 1394/07/13-07:25
ناسا بهترین و با کیفیت‌ترین تصاویر رنگی که را تا بحال از بزرگترین قمر پلوتو گرفته شده است، منتشر کرد.

ناسا بهترین و با کیفیت‌ترین تصاویر رنگی که را تا بحال از بزرگترین قمر پلوتو گرفته شده است، منتشر کرد.

این تصاویر در ماه ژوئیه هنگامی که فضاپیمای نیوهورایزن از نزدیکی سیاره کوتوله در حال پرواز بود، گرفته شده است. شارون با قطری بزرگتر از نصف سیاره پلوتو، بزرگترین قمر آن محسوب می‌شود؛ همچنین این تصاویر نشان‌ می‌دهد سطح این قمر از کوه‌ها، دشت‌ها و ناهمواری‌هایی پوشیده شده است.

دشت‌های این قمر با بیش از 1600 کیلومتر مساحت در بالای خط استوای آن قرار دارد. این دشت‌ها چهار برابر وسیعتر از دره گراند کانیون آمریکا بوده و در برخی نقاط دو برابر عمیق‌تر است. محققان بر این باورند که می‌توان از رصد این دشت‌ها به تحولات بزرگ تاریخ جغرافیایی شارون پی برد. به گفته دانشمندان ناسا و ستا (گروه جستجوگر برای هوش فرازمینی)، این عکس‌ها تاریخ شگفت‌انگیز و غیرمنتظره‌ای از این سرزمین‌ها را آشکار کرده است.

جنوب این دشت به منطقه قابل‌توجهی موسوم به Vulcan Planum منتهی می‌شود. این منطقه از مجموعه‌ای از دشت‌های صاف با ناهمواری‌های اندک تشکیل شده است. نواحی جنوبی نسبت به بخش‌های شمالی از دهانه‌های آتشفشانی کمتری برخوردارند که به گفته دانشمندان این نشان‌دهنده بازسازی دشت در سطح وسیعی است.

انتظار می‌رود همان طور که نیوهورایزن داده‌های بدست آمده‌اش را برای ذخیره در سوابق دیجیتالی منتقل می‌کند، تصاویر با کیفیت‌تری را تا پایان سال به زمین ارسال کند. فضاپیمای نیوهورایزن اولین ماموریت فضایی اکتشافی این سیاره یخی است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید