تبلیغات
آسمان در پلوتو هم آبی است
ارسال در: 1394/07/18-15:47
نخستین تصاویر رنگی از رنگ جو پلوتو که توسط فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا ثبت شده‌اند، حاکی از آن هستند که آسمان این سیاره، آبی رنگ است.

نخستین تصاویر رنگی از رنگ جو پلوتو که توسط فضاپیمای نیوهورایزنز ناسا ثبت شده‌اند، حاکی از آن هستند که آسمان این سیاره، آبی رنگ است.آلان استم، محقق ارشد ماموریت نیوهورایزنز از موسسه تحقیقاتی ساوث‌وست در کلرادو اظهار کرد: چه کسی انتظار داشت یک آسمان آبی در کمربند کویپر وجود داشته باشد. واقعا خارق‌العاده است.

خود ذرات مه به رنگ خاکستری یا قرمز هستند، اما شکلی که آن‌ها نور آبی را منکسر می‌کنند، توجه دانشمندان تیم علمی نیوهورایزنز را به خود جلب کرده است.

این فضاپیما همچنین توانسته مناطق بسیار زیاد کوچک و حفاظت نشده یخ آب را در پلوتو شناسایی کند. این کشف با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده توسط ابزار نقشه‌بردار ترکیب طیفی رالف بر روی فضاپیمای نیوهورایزنز انجام شده است.

کارلی هووت، از اعضای تیم اظهار کرد: این رنگ آبی درخشان نشانگر اندازه و ترکیب ذرات مه است. یک آسمان آبی اغلب در نتیجه انکسار نور خورشید توسط ذرات ریز ایجاد می‌شود. بر روی زمین، این ذرات شامل مولکول‌های بسیار ریز نیتروژن هستند. ذرات روی پلوتو بنظر بزرگتر هستند اما همچنین مانند ذرات تولین، از اندازه نسبتا کوچکی برخوردارند.

فضاپیمای نیوهورایزنز در حال حاضر در فاصله پنج میلیون کیلومتری زمین قرار داشته و همه سیستم‌های آن در سلامت کامل به کار مشغول هستند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید