تبلیغات
شکار تصویر خداحافظی یک ستاره پیر توسط هابل
ارسال در: 1394/07/22-12:24
تلسکوپ فضایی هابل موفق به ثبت تصویر خیره‌کننده‌ای از لحظات آخر زندگی یک ستاره پیر شد.

تلسکوپ فضایی هابل موفق به ثبت تصویر خیره‌کننده‌ای از لحظات آخر زندگی یک ستاره پیر شد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، ساختار منحنی شکل PK 329-02.2 یا «منزل 2» (2 Menzel) شبیه دست تکان دادن ستاره به عنوان خداحافظی است چرا که این ستاره به مرحله آخر بازنشستگی رسیده و در حال گذار به یک کوتوله سفید است.

این سحابی سیاره‌ای در آسمان جنوبی صورت فلکی نورما قرار دارد. گاهی اوقات این ستاره را MZ 2 می‌خوانند، این نام را از روی اسم کاشف آن یعنی دونالد منزل گرفته‌اند. وی این ستاره را در سال 1922 کشف کرد.

آژانس فضایی اروپا در یک مصاحبه مطبوعاتی توضیح داد، هنگامی که ستاره‌ای در اطراف جرم خورشید می‌چرخد، به این معنی است که این ستاره به مراحل نهایی زندگی‌اش رسیده و در این زمان است که ستاره دچار فروپاشی شده و لایه‌های خارجی‌اش داخل فضا می‌ریزد و به ابرهای درخشان گازی تبدیل می‌شود و آن را سحابی سیاره ای می‌نامند.

از آنجا که فروپاشی ستاره‌ای منظم و سیستماتیک نیست، سحابی سیاره‌ای به اشکال پیچیده‌ای بدل می‌شود. در مورد منزل 2 ، سحابی به شکل یک ابرآبی در حال وزش است که در مرکز آن دو ستاره واقع شده است.

اخترشناسان در سال 1999 کشف کردند ستاره‌ای که در بخش بالایی و راست قرار دارد، در حقیقت ستاره مرکزی این سحابی است و همچنین ستاره‌ای که قسمت پایینی و چپ قرار گرفته، احتمالا به همراه ستاره دیگر در مرکز این سحابی واقع شده است.

پس از گذشت ده‌ها هزار سال، هسته ستاره‌ای به منظره‌ای بی‌نظیر از ابرهای گازی شکل تبدیل خواهد شد و پس از آن این گازها در اعماق فضا به طور کل محو می‌شوند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید