تبلیغات
شکاف پوسته ماه توسط نیروی جاذبه زمین
ارسال در: 1394/07/25-18:19
محققان موزه علمی- تحقیقاتی اسمیتسونین واشنگتن با مطالعه بر روی تاثیر متقابل جاذبه ماه و زمین دریافتند که بر اثر نیروی جاذبه قدرتمند زمین، پوسته خارجی ماه شکافته شده است.

محققان موزه علمی- تحقیقاتی اسمیتسونین واشنگتن با مطالعه بر روی تاثیر متقابل جاذبه ماه و زمین دریافتند که بر اثر نیروی جاذبه قدرتمند زمین، پوسته خارجی ماه شکافته شده است.

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، پروفسور توماس واترز، دانشمند سیاره‌شناس موزه علمی-تحقیقاتی اسمیتسونین واشنگتن در مورد مطالعات اخیر این مرکز اظهارکرد: در این تحقیق، جزئیات بیشتری از تعامل نزدیک بین ماه و زمین مشخص شد، اما نکته قابل توجه تاثیر پایدار گرانش زمین در تغییر شکل ماه است.

وی در ادامه افزود: محققان با بررسی اطلاعات دریافتی از مدارگرد اکتشافی ماه ناسا که در سال 2009 پرتاب شده بود، دریافتند که ماه همچنان در حال تغییر شکل است.

دانشمندان به کمک دوربین‌های با کیفیت مدارگرد اکتشافی ماه موفق به کشف بیش از 14 گسل و صخره شدند که ناشی از فعالیت زیر سطحی ماه است.

این مدارگرد پس از شش سال ماموریت تاکنون موفق به تصویربرداری از سه‌چهارم سطح ماه شده است.

مدارگرد اکتشافی ماه در طول ماموریت خود حدود 3200 گسل را در سطح ماه رصد کرده است.

محققان در مورد یافته‌های اخیر خود که از بررسی گسل‌های ماه بدست آمده عنوان کردند: در مطالعات پیشین عمر گسل‌های سطح ماه حدود 50 میلیون سال برآورد شده بود، اما با دریافت اطلاعات ارسالی اخیر مشخص شد که فعالیت‌های تکتونیکی زیرسطحی ماه همچنان ادامه دارد.

محققان با بررسی جهت و شکل گسل‌های ماه دریافتند که اشکال پدید آمده ناشی از فعالیت درونی ماه نیست، چرا که شکل و جهت آنها به صورت اتفاقی پدیده نیامده است، بلکه آنها با نظمی خاص و تحت تاثیر نیروی بیرونی شکل گرفته‌اند.

پروفسور واترز ضمن تایید نظریه اثر گرانشی زمین در تولید گسل‌های سطحی ماه گفت: اگرچه اطلاعات دریافتی از مدارگرد اکتشافی ماه در پیشرفت این مطالعه حیاتی بود اما برای اثبات کامل این نظریه باید در آینده نه‌ چندان دور شبکه‌ای از لرزه‌نگارها در سطح ماه نصب شود تا در فواصل افزایش اثرگرانشی زمین، لرزه‌های موجود در ماه را ثبت و برای ما ارسال کنند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید