تبلیغات
اعلام برنامه های نشست ۱۴۹ باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1394/07/26-09:44
یکصد و چهل و نهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان به همت مرکز آموزش نجوم ادیب، دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری برگزار می‌شود.

یکصد و چهل و نهمین نشست باشگاه نجوم اصفهان به همت مرکز آموزش نجوم ادیب، دوشنبه ۲۷ مهر ۹۴ از ساعت ۱۶ الی ۱۹ در سالن همایش‌های کتابخانه مرکزی شهرداری برگزار می‌شود. موضوع ویژه این نشست هفته جهانی فضا میباشد و مهندس نوید مقصودی، در رابطه با برنامه های آینده فضایی جهان سخنرانی خواهد کرد.

چکیده سخنرانی:

برنامه های فضایی اولیه با پایان یافتن جنگ جهانی دوم و رقابت شدید بین دو ابرقدرت شرق و غرب آن روزگار شکل گرفت. با گذشت بیش از پنج دهه از پرتاب اولین ماهواره به مدار زمین شکل و ماهیت برنامه های فضایی کشورهای مختلف دستخوش تغییراتی مهمی شده است. در دنیای امروز جنبه های اقتصادی، توسعه دانش و فناوری و کاربرد پروژه های فضایی بر رقابت های سیاسی و امنیتی آن برتری یافته است. این روند در سال های آینده نیز از الگوهای دیگری پیروی خواهد کرد. در این سخنرانی به مهمترین عوامل و پیشرانهای اصلی در تعریف و تدوین برنامه های فضایی آینده کشورهای مختلف اشاره خواهد شد. این مرور در حوزه های مختلف شامل پرتاب، توسعه و ساخت و بهره برداری از سامانه های فضایی صورت می گیرد و به مصادیق مشخص به عنوان نمونه هایی واقعی از روندهای پیش رو اشاره می شود.

149

در ادامه این نشست منصور شفیعی در رابطه با دنباله دار ها و شهاب سنگ ها سخنرانی میکند.

سامانه‌های خورشیدی پیرامون ستاره‌ها شکل می‌گیرند و منظومه شمسی ما هم پیرامون خورشید شکل گرفته‌است.

سامانه خورشیدی ما شامل سیارات، سیارات کوتوله، قمر های طبیعی، سیارک ها، دنباله دارها و ریز سیارات می باشند.

در این سخنرانی ابتدا به بررسی اجمالی اجرام کوچک منظومه شمسی می پردازیم و از این میان از دنباله دارها و شهاب سنگ ها و منشا آن ها سخن خواهیم گفت.سپس به بررسی بارش های شهابی سالانه و هم چنین دنباله دارهای قابل مشاهده در ماه آتی خواهیم پرداخت.

در این باشگاه به برسی آخرین اخبار و پدیده های نجومی نیز خواهیم پرداخت.

نشست های باشگاه نجوم برای عموم آزاد و رایگان است.

مکان خیابان باغ گلدسته، سالن اجتماعات کتابخانه شهرداری اصفهان

تلفن: ۳۶۶۸۳۵۳۵ – ۳۶۶۹۱۸۰۰

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید