تبلیغات
یوری گاگارین، دهقانزاده ای كه راه فضا را گشود
ارسال در: 1394/07/30-13:48
یوری گاگارین، دهقانزاده ای كه راه فضا را گشود کتاب جدید سیروس برزو است که توسط انتشارات برازنده به تازگی منتشرشده است. این كتابتلفیقی است از  سفرنامه برزو به زادگاه یوری گاگارین و زندگینامه كه برای جذابیت بیشتر به شكلی داستان‌گونه نوشته شده است.

یوری گاگارین، دهقانزاده ای كه راه فضا را گشود کتاب جدید سیروس برزو است که توسط انتشارات برازنده به تازگی منتشرشده است. این كتابتلفیقی است از  سفرنامه برزو به زادگاه یوری گاگارین و زندگینامه كه برای جذابیت بیشتر به شكلی داستان‌گونه نوشته شده است. 


وبگاه سیروس برزو 

  

در بخشی از این کتاب می خوانید:

سفر به زادگاه یوری گاگارین

صبح زود عزمم را جزم کردم و بعد از خوردن چند لقمه نان و پنیر از خانه زدم بیرون. از خواب شیرین صبحگاهی گذشته بودم تا به مقصد برسم. بلیت ساعت هفت و چهل و شش دقیقه را داشتم و باید 10-15 دقیقه زودتر به ایستگاه قطار برقی می رسیدم. برای اولین بار  به این مسیر می رفتم و به همین دلیل باید زودتر در محل می بودم و پرس و جو می کردم. ابر های سیاهی که آسمان را پوشانده بودند اجازه نمی دادند نور خورشید قدرت نمایی کامل کند. نم نم باران و سردی مطبوع صبحگاهی، به انسان نشاط می داد.  به ساعتم نگاه کردم، فرصت داشتم تا کمی آهسته تر گام بردارم و از این هوای مطبوع لذت ببرم، ولی ظاهرا پا هایم به شوق دیدار دیار نخستین پیشتاز فضا نمی خواست کند شود. خیلی زود به مترو رسیدم و هنوز 15 دقیقه به آمدن قطار برقی مانده بود که در ایستگاه و در کنار صد ها نفر دیگر ایستادم، کسانی نه مثل من برای بازدید از موزه یادمان یوری گاگارین، که برای رسیدن به کار و زندگی رسیدن قطار را انتظار می کشیدند.

...

به گاگارین به  دروغ گفته بودند که ناو  در مدار حساب شده است و همه دستگاه های به طور طبیعی کار می کنند در صورتی که طبق محاسبه کارشناسان در زمین، وستک در مداری بالاتر از مدار پیش بینی شده یعنی 370 کیلومتری زمین قرار گرفته بود . ناو وستک برای بازگشت، تنها یک موتور ترمز داشت اگر این دستگاه از کار می افتاد ناو  در مسیر طبیعی، بعد از حدود 12 شبانه روز به زمین باز می گشت به این دلیل، در ناو  همه چیز برای 12 شبانه روز ذخیره شده بود؛اما  کارشناسان بعد از محاسبه مدار جدید متوجه شدند که نه 12 شبانه روز بلکه 50 شبانه روز طول خواهد کشید تا ناو  به زمین برگردد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید