تبلیغات
تکمیل مونتاژ کاوشگر نمونه‌بردار جدید ناسا
ارسال در: 1394/08/04-14:33
شرکت لاک‌هید مارتین نخستین مونتاژ کاوشگر بدون سرنشین فضای عمیق ناسا را تکمیل کرد.

شرکت لاک‌هید مارتین نخستین مونتاژ کاوشگر بدون سرنشین فضای عمیق ناسا را تکمیل کرد.

به گزارش سرویس علمی ایسنا، کاوشگر سنگپوش، ریشه‌ها، تفسیر طیفی، شناسایی منابع و امنیت ناسا (OSIRIS-REx) برای ملاقات با یک سیارک و بازگرداندن نمونه به زمین طراحی شده و اکنون قرار است آزمایشات پنج ماهه محیطی زیستی آن در تاسیسات سیستم‌های فضایی لاک‌هید مارتین در دنور آغاز شده و پس از آن، به مرکز فضایی کندی در فلوریدا تحویل داده شود.

فضاپیمای OSIRIS-Rex که قرار است در سپتامبر 2016 به فضا پرتاب شود، در سال 2018 با سیارک نزدیک زمین Bennu دیدار خواهد کرد. Bennu یکی از پنج سیارک نوع B است که از اندازه و مدار مناسب برای ملاقات با یک کاوشگر و بازگرداندن نمونه به زمین برخوردار است. این سیارک همچنین یکی از محتملترین اجسامی است که در چند سده آینده با زمین برخورد خواهد کرد که این، یکی از دلایل علاقمندی دانشمندان برای بررسی آن است.

از سوی دیگر، Bennu یک سیارک کربن‌دار است که می‌تواند بینش‌هایی در مورد منشا منظومه شمسی و همچنین مبنع آب و مولکول‌های آلی زمین ارائه کند.

کاوشگر OSIRIS-REx به محض رسیدن به Bennu حدود یک سال به بررسی ویژگی‌هایی از جمله بررسی شیمی، کانی‌شناسی و توپوگرافی سیارک خواهد پرداخت. این فضاپیما همچنین داده‌های تلسکوپ‌ها را با رصدهای محلی مقایسه کرده و مدار سیارک را بطور دقیقی تعیین خواهد کرد.

این کاوشگر سپس با ابزار تلسکوپی سیارک را لمس کرده و از انفجاری از گاز نیتروژن فشرده شده برای دستیابی به 60 گرم نمونه غبار استفاده خواهد کرد و در نهایت در سال 2023 آن را به زمین خواهد فرستاد. این نمونه با استفاده از کپسول بازگشت نمونه که در ماموریت‌های پیشین انتقال نمونه دنباله‌دارها به زمین مورد استفاده قرار گرفته، در زمین فرود خواهد آمد.

به گفته شرکت لاک‌هید مارتین، OSIRIS-REx برای پنج ماه تحت یک آزمایش شدید باتری برای تعیین سازگاری آن با فضای عمیق قرار خواهد گرفت. کاوشگر در این تجربیات، تحت آزمایش تابش الکترومغناطیسی، خلاء سخت، سرما و گرمای شدید، ارتعاش و شوک جداسازی و استقرار مشابه شرایط واقعی در زمان پرتاب قرار می‌گیرد.

اگر همه چیز خوب پیش برود، این کاوشگر در ماه مه برای آماده‌سازی نهایی به تاسیسات کندی انتقال خواهد یافت.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید