تبلیغات
۶۶مین باشگاه آیاز با ساختاری جدید
ارسال در: 1394/08/18-10:19
۶۶امین باشگاه ماهانه آیاز با ساختاری نو و در مکانی جدید به مناسبت هفته جهانی علم روز جمعه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد.

۶۶امین باشگاه ماهانه آیاز با ساختاری نو و در مکانی جدید به مناسبت هفته جهانی علم روز جمعه ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۴ برگزار خواهد شد. شصت و ششمین نشست انجمن آیاز در حالی برگزار خواهد شد که شاهد تغییراتی در نحوه برگزاری، ارائه مطالب و همچنین مکان برنامه خواهد بود.

با تصمیم‌ شورای مرکزی، آیاز در جهت رشد کیفی نشست های نجوم خود طرحی نو را برای برگزاری این گونه نشست ها در دست دارد. در طرح جدید برنامه های باشگاه آیاز بیشتر به صورت بحث و گفتگو میان شرکت کنندگان و کارشناسان نشست خواهد بود.

در این باشگاه ها علاوه بر موضوع اصلی، بخش های متنوع دیگری همچون پخش تصاویر جدیدترین اخبارو رویدادهای نجوم و هوافضا، دو بخش کوتاه و جذاب در قالب پروژه های عملی نجوم و معرفی مفاهیم ستاره شناسی درنظر گرفته شده است. در این طرح، تلاش بر این است تا در بازه های زمانی کوتاه، مطالب مفید، به روز و متنوع در اختیار علاقمندان قرار گیرد.
همچنین نظر به بعد مسافت و مشکلات مربوط به دسترسی اعضا به فرهنگسرای دکتر مبین، مکان برگزاری باشگاه ها به ‌نگارخانه رودکی در مرکز شهر انتقال یافت.

برنامه های باشگاه ۶۶ بدین شرح خواهد بود:

مینو خوشرنگ باف کارشناس ارشد اخترفیزیک و مدرس نجوم، دوره زمین مرکزی را در تاریخچه نجوم مورد بررسی قرار می دهد.
بررسی کشف آب در مریخ، نگاهی به خبرهای نجوم و پدیده های رصدی آذر ماه و چند پیشنهاد رصدی جذاب از دیگر بخش های این نشست خواهد بود.
مینو‌خوشرنگ‌باف درباره موضوع اصلی باشگاه گفت: آغاز دوره زمین مرکزی را می توان چندین هزار سال قبل از میلاد و همزمان با آغاز کشاورزی و بررسی حرکات ظاهری خورشید دانست و از همین رو این موضوع جذاب به عنوان موضوع اصلی این نشست انتخاب شده است.

باتوجه به این که بخش اصلی باشگاه به صورت بحث و گفتگو برگزار خواهد شد علاقمندان برای کسب اطلاعات قبلی می توانند به این منابع مراجعه کنند:

تسخیر ستارگان – تالیف پیر روسو – فصل های ۱ تا ۳

بیگ بنگ، فلسفه و خدا – تالیف جانر تاسلامان – صفحات ۴۳ تا ۴۶

نجوم به زبان ساده – تالیف مایر دگانی – صفحۀ ۱

تاریخچۀ زمان – تالیف استیون هاوکینگ – صفحات ۱۵تا۱۸
سایت دانشنامه رشد

در پایان از استاد رودکیان، مدیریت محترم نگارخانه رودکی به جهت همکاری صمیمانه شان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

زمان: جمعه ۲۲ آبان از ساعت ۱۶ الی ۱۸ 
مکان: نگارخانه آموزشگاه موسیقی رودکی واقع در تقاطع شریعتی و پاستور

شرکت در این باشگاه برای علاقمندان آزاد و رایگان است.

                                                                                          روابط عمومی انجمن نجوم آیاز

پوستر:

پوستر 66مین باشگاه نجوم آیاز
منبع :AyazAstro.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید