تبلیغات
ماراتن مسيه در اصفهان
ارسال در: 1384/10/28-00:00
يكي از شبهاي بياد ماندني در رصد هاي نجومي شركت در مسابقه اي است كه به آن ماراتن مسيه گفته ميشود. گروه هاي نجوم استان اصفهان قصد دارند اسفند امسال اين رقابت رصدي را در سطح اين استان برگزار كنند.

يكي از شبهاي بياد ماندني در رصد هاي نجومي شركت در مسابقه اي است كه به آن ماراتن مسيه گفته ميشود. گروه هاي نجوم استان اصفهان قصد دارند اسفند امسال اين رقابت رصدي را در سطح اين استان برگزار كنند.

اگر اهل آسمان شب باشید حتما با نام بسیاری از اجرام مسیه آشنا هستید. مسيه ها اجرامي هستند كه شارل مسيه اختر شناس معرف قرن 18 آنها را در فهرستي دسته بندي كرد كه شامل اجرامي غير ستاره آسمان كه تا آن زمان رصد شده بود ميشود.

 مسابقه ای ترتیب داده شده است تا در یک شب همه این اجرام آسمانی را ببینید . هر سال در بسیاری از کشورها ی دنیا علاقمندان به نجوم آماتوری گرد هم می آیند تا با این رقیبان دور دست مسابقه ای دهند و مهارت های رصدی خودرا بیازمایند.

اولين بار  شارل مسيه اختر شناس , تعدادي از اجرام غير ستاره اي را در مجموعه اي دسته يندي كرد كه يعد ها به فعرست  اجرام مسيه معروف شد.

برای شرکت دراین ماراتن ابتدا باید یک رصدگر باشید وحتما حداقل یک بار اجرام مسیه که شامل 110 جرم میباشد را رصد کرده باشید این اجرام شامل کهکشان ها  خوشه های ستاره ای(باز و کروی) سحابی ها میباشد.

برای شرکت در این ماراتن باید ابزار رصدی مناسبی در اختيار داشته باشید و نياز به داشتن حداقل يكي از اين وسايل خواهيد داشت :

  •  در گروه دوربین دو چشمی : حداقل دوربين چشمی 60×20 همراه با سه پایه.

  •  در گروه تلسکوپ : تلسکوپ  inch  5/4 به بالا استفاده کنید .

 

 این ماراتن از سال 1380 در چند دوره مختلف در سطح ايران برگزار شده که برای اولین بار ماراتنی در سطح استان اصفهان توسط گروه نجوم مسيه مركز اموزش نجوم اديب برگزار ميشود تا منجمان آماتور اين استان در يك رقابت نجومي شركت كنند .

علاوه بر اين ابزار  نقشه آسمان و گردونه آسمان نیز ميتواند به شما در اين رقابت كمك كند .

 

این ماراتن از طرف گروه مسیه مرکز نجوم ادیب اصفهان در تاریخ 11/12/1384 در مکان مرنجاب-کاشان بر گزار می شود. لذا از منجمان آماتور كه ساكن استان اصفهان هستند و يا در استان اصفهان حضور دارند    دعوت به عمل می آید برای شرکت در این ماراتن تا تاریخ 20/11/1384 به سایت http://www.adibastronomy.com/fa/pp/marathon.asp   و یا به صورت حضوری به مرکز نجوم ادیب اصفهان مراجعه فرمایید. برای آگاهی بیشتر می توانید با شماره تلفن6683535 تماس حاصل فرمایید.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید