تبلیغات
نیکس و هیدرا قمر های جدید پلوتو
ارسال در: 1385/04/02-00:00
اتحادیه بین المللی نجوم نام های جدیدی را برای قمر های تازه کشف شده پلوتو انتخاب کرد که پیش از این S/2005 P 1 و S/2005 P 2  نام داشتند.

نیکس و هیدرا نام هایی است که از سوی اتحادیه بین المللی نجوم ( (IAUبرای دو قمر کوچک پلوتو ، برگزیده شده است. این دو قمر در ماه می سال  2005 توسط تلسکوپ هابل کشف شده

 

بودند .دانشمندان امیدوارند با مطالعه بر روی مدار و همچنین خواص فیزیکی این دو قمر بتوانند به اطلاعات مفیدی دست یابند این در حالی است که فضاپیمای New Horizons اکنون در حال حرکت به سوی پلوتو است و تا تابستان سال 2010 به آنجا خواهد  رسید و داده های بسیار مهمی از پلوتو ، کارن ، نیکس ، هیدرا و همچنین اجرام کمربند کویپر به زمین ارسال خواهد کرد .

 

ستاره شناسان 48 سال پس از کشف سیاره پلوتو موفق شدند کارن اولین قمر این سیاره را پیدا کنند(1978) و 27 سال دیگرطول کشید تا بار دیگر موفق به یافتن دو قمر دیگر از این سیاره یعنی نیکس و هیدرا شوند .اما شاید با فرستادن New Horizons اکتشافات آینده این چنین به درازا نکشد.

نیکس در افسانه اله هایی تاریکی و روشنای است که به نظر می رسد برای قمر تاریک منظومه شمسی پلوتو (که خود الهه ی زیر زمین است ) مناسب باشد و هیدرا در اسطوره های باستانی نام ماری نه سر است که آن هم بی ارتباط با سیاره نهم ! نیست.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید