تبلیغات
آسمان در شهريور ماه
ارسال در: 1385/05/23-00:00
پدیده های نجومی آسمان شهریور

1 شهریور: مقارنه 2 درجه ای هلال بسیار باریک ماه با عطارد در افق شرقی . این مقارنه در ساعات قبل از طلوع افتاب بسختی قابل مشاهده است و به احتمال زیاد موفق به تماشا هلال ماه نخواهید شد.

5 شهریور : مقارنه ی بسیار نزدیک زهره و زحل . جدایی زاویه ای دو سیاره در این مقارنه 5 دقیقه ی قوسی می باشد (قدر زهره 3- ، قدر زحل 0 ) . برای مشاهده این مقارنه میتوانید بین ساعت 5 تا حدود 7 بامداد به افق شرقی آسمان نگاه کنید .

14 شهریور : سیاره اورنوس در حالت مقابله .مقابله هنگامی رخ می دهد که یک سیاره بیرونی مانند اورانوس با خورشید زاویه ی 180 درجه بسازد.

15 شهریور: مقارنه ی 5/0 درجه ای زهره با قلب الاسد (پرنورترین ستاره صورت فلکی شیر) برای تماشای این مقارنه نیز باید قبل از طلوع آفتاب به افق شرق نگاه کنید.

16 شهریور:ماه بدر ، مقارنه ی 2 درجه ای ماه و اورانوس ، خسوف بسیار جزیی ماه . اوج  خسوف در ساعت 11:21 دقیقه . 

 

21 شهریور : اختفای بسیار زیبای ماه با خوشه ی پروین . ماه در حدود ساعت 10:20 از افق شرقی طلوع می کند اختفا تا ساعت 1 بامداد روز بعد نیز ادامه دارد.

24 شهریور: مقانه ی بسیار نزدیک عطارد و مریخ . برای تماشای این مقارانه ی زیبا بعد از غروب به افق غرب نگاه کنید . عطارد و مریخ در این مقارانه 10 دقیقه ی قوسی از هم فاصله دارند (سیاره ی بالایی مریخ و سیاره ی پایینی عطارد است.)

28 شهریور : مقارنه ی زیبای هلال ماه و زحل . ماه و زحل تنها 2 درجه از هم فاصله دارد ، میتوانید این دو را بعد از ساعت 4 بامداد در افق شرقی ماهده کنید.

31 شهریور : اعتدال پاییزی ، گرفت حلقوی قابل مشاهده در آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس .

 

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید