تبلیغات
نخستین فضانورد زن ایرانی
ارسال در: 1385/05/26-00:00
ماهنامه نجوم شماره 161 - مرداد ماه 85 - باموضوع نخستین ایرانی فضانورد منتشر شد.
مدت‌هاست مردم جهان در خبرهای اکتشافات فضایی نامی را می‌شنوند که به‌زودی نخستین زن گردشگر فضایی خواهد شد. اَنوشه انصاری همچنین نخستین فضانورد ایرانی است که همراه با فضاپی
 
 عناوین مهمترین مقالات این شماره

اسرار جدید اختروش‌ها

اختروش‌ها، چشمه‌های بسیار پُرانرژی اما کوچک کیهانی در دوردست‌های عالم مدت‌هاست ذهن اخترشناسان را به‌خود مشغول کرده‌اند. درحالی که اکنون سال‌هاست اخترشناسان منبع تولید انرژی اختروش را اَبَرسیاهچاله‌هایی در مرکز آنها می‌دانند، گروهی از اخترشناسان نظریهِ تازه‌ای به‌جای سیاهچاله مطرح کرده‌اند. 

برای دوستداران کاوش‌های فضایی پرواز یک شاتل صحنهِ بی‌نظیری است؛ نمایشی از تلاش انسان برای تسخیر فضا. پیکرهِ شاتل با بیش از 2000 تُن وزن فضاپیما، مخزن سوخت، و موشک‌های بالابَرَنده با فشار رانش عظیم انفجار سوخت موشک‌ها از زمین جدا می‌شود و انسان با غُرّشی عظیم گهوارهِ خود را تَرک می‌کند، به‌سوی تاریکی بی‌کران فضا. در این مقاله، به‌روایت تاریخچه پروازهای شاتل و سفر اخیر فضاپیمای دیسکاوری، با ساختار شاتل‌ها و پرواز آنها آشنا می‌شوید. 

نخستین فضانورد زن ایرانی

مدت‌هاست مردم جهان در خبرهای اکتشافات فضایی نامی را می‌شنوند که به‌زودی نخستین زن گردشگر فضایی خواهد شد. اَنوشه انصاری همچنین نخستین فضانورد ایرانی است که همراه با فضاپیمای روسی سویوز به‌ایستگاه فضایی بین‌المللی می‌رود. اما بلندپروازی‌های او و خانواده انصاری منحصر به‌سفر به‌ایستگاه فضایی نیست. آنها رویای ساخت فضاپیماهای غیردولتی و پایگاه‌های فضایی را برای گردشگران فضایی در سَر می‌پَرورانند. 

برای اطلاعات بیشتر به سایت ماهنامه نجوم مراجعه نمایید. http://www.nojum.ir/magazine 

 

 
 
 
 
 
 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید