تبلیغات
قطعی شدن تاریخ پرواز آتلانتیس
ارسال در: 1385/05/26-00:00
مدیر سازمان فضایی کندی در نشستی که دیروز( 25 مردادماه) با مایکل گریفین داشت علاوه بر مرور مجدد خطراتی که شاتل را تهدید می کند به تعیین تاریخ قطعی پرواز شاتل پرداختند.

شاتل فضایی آتلانتیس در میان انبوه نور حاصل از ساختمان شاتل و کامیونهای حمل و نقل بار
 
در این نشست که مقامات ارشد ناسا و سازمان فضایی کندی حضور داشتند گرستینمیر( مدیر سازمان فضایی کندی) همان تاریخ قبلی یعنی 27 آگوست( پنجم شهریورماه) را برای پرواز شاتل به مایکل گریفین اعلام کرد. این دو مدیر بزرگ ناسا علاوه بر ببرسی پرواز در این تاریخ به خطرات احتمالی نیز پرداختند. گریفین اعلام داشت که حتی در بدترین شرایط سکوی پرواز دیگری نیز آماده پرواز شاتل خواهد بود. حتی اگر مخزن بزرگ سوخت هم دچار مشکل شد نمونه بزرگ دیگری از روی آن ساخته شده تا به محض ایجاد مشکل سریعا جایگزین مخزن اصلی شود. این سفر که به منظور تعضویض کردن پیچهای آنتن فضایی ایستگاه و محکم کردن آرایه آن انجام می شود توسط هفت نفر از با تجربه ترین فضانوردان به انجام خواهد رسید. معمولا از سال 2002 به بعد چند سفر فضایی کم خطری که انجام شده یکی از اهداف خود را گسترش دادن ایستگاه فضایی قرار داده اند تا به جای اینکه این ساختمان کوچک فضایی محل زندگی 2 یا 3 نقر باشد در آینده ای نه چندان دور پذیرای تعداد زیادی از منجمان سراسر دنیا باشد. این ماموریت که به نام اس.تی.اس- 115 نیز شناخته می شود سومین پرواز شاتل ها بعد از حادثه کلمبیا است.                       
 
 
 
شش نفر خدمه شاتل فضایی آتلانتیس در حال تمرین پرواز ساختگی
 
 
 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید