تبلیغات
انوشه انصاری وارد قزاقستان شد
ارسال در: 1385/06/17-00:00
انوشه انصاری و دو فضانورد دیگر روز سه شنبه این هفته وارد پايگاه فضايي روسيه در بايكونور قزاقستان شدند تا شمارش معكوس براي پرواز آنها به سوي ايستگاه فضايي آغاز شود. اینک 9 روز به سفر آنها باقی مانده است.
 

 
انوشه انصاری و دو فضانورد دیگر  چند روز پیش وارد پايگاه فضايي روسيه در بايكونور قزاقستان شدند تا شمارش معكوس براي پرتاب آنها به سوي بخش روسي ايستگاه فضايي بين‌المللي آغاز شود. در بدو ورود، رييس شركت فضايي انرگيا و تني چند از مديران آژانس فضايي روسيه از آنها استقبال كردند. سپس خدمه اين پرواز از جمله انوشه انصاري گزارشي از آمادگي خود را ارايه كردند. انصاري در ابتداي ورود به پايگاه فضايي به خبرگزاري ريانووستي گفت: به دليل شتاب زدگي و سفر زودتر از موعد به فضا از بسياري از آزمايش‌هايي كه قرار بود انجام دهم، صرف‌نظر كردم. اين گردشگر فضايي ايراني قرار است روز ۱۸سپتامبر  به اتفاق دو فضانورد روسيه و آمريكا با كپسول فضايي " سايوز.تي.ام.اي-9 "روسي به فضا سفر كند. انوشه گفت: با خودم چند برگ دعا برداشته‌ام كه در فضا حتما آنها را خواهم خواند. وي از چند ماه پيش در شهرك فضايي "زويوزدني" روسيه واقع در حومه مسكو تمرينات ويژه انجام داده است و براي سفر فضايي خود ۲۰ميليون دلار به آژانس فضايي فدرال روسيه پرداخت مي‌كند. روسيه با داشتن امكانات گسترده فضايي هر از چندگاهي علاقمندان به سفرهاي فضايي را به ايستگاه فضايي بين‌المللي واقع در مدار زمين اعزام مي‌كند.انصاري قرار است به همراه «ميخاييل تيورين» فضانورد روسي و «ميگوئل لوپز- الگريا» فضانورد اسپانيايي‌الاصل آمريكايي راهي اين ايستگاه فضايي شده و به دنبال آن دو فضانورد حاضر در ايستگاه به زمين بازگردند. گفتني است كه انوشه انصاري 10 روز در فضا حضور داشته و سپس به همراه دو خدمه دیگر به زمين بازخواهد گشت.
انوشه انصاري در پي لغو سفر «دايسوكي انوموتو» بازرگان ژاپني به فضا به دليل رد شدن در آزمون‌هاي پزشكي اين امكان را يافت كه به عنوان چهارمين گردشگر فضايي راهي ايستگاه فضايي بين‌المللي ‌شود.
انصاري پس از آنكه علاقه جدي خود به ماموريت‌هاي فضايي خصوصي را با مشاركت در جايزه ايكس - پرايز ثابت كرد، از جايزه ديگري براي طراحي و ساخت فضاپيماهاي سفر به ماه حمايت كرد و بعد از آن با انتشار خبري هيجان‌انگيز طرح ساخت نخستين بندرگاه‌هاي فضايي در رأس‌الخيمه را اعلام كرد. انوشه انصاري كه
39 سال سن دارد از حدود 20 سال پيش در آمريكا اقامت داشته و مديريت يك شركت بزرگ فعال در زمينه فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات را برعهده دارد. برای مشاهده مقاله فارسی پارس اسکای در مورد چگونگی آشنائی انوشه انصاری با دنیای فضانوردی اینجا را کلیک کنید.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید