تبلیغات
انوشه انصاری فردا می رود
ارسال در: 1385/06/26-00:00
طبق برنامه ریزی های انجام شده انوشه انصاری فردا( دوشنبه ) پایگاه فضائی بایکونور قزاقستان را به مقصد ایستگاه فضائی ترک می کند. در همین راستا برنامه اسمان شب فردا شب ساعت 21 از شبکه 4 به این موضوع می پردازد.
 

انوشه انصاری در مراسم اهداء جایزه ایکس.پرایز در حال سخنرانی
 
کم کم رویای کودکی انوشه انصاری دارد به واقعیتی بزرگ برای وی تبدیل شود. سفری که قرار است فردا( 27 شهریورماه ) در پایگاه فضائی بایکونور قزاقستان به وقوع بپیوندد. همه چیز برای سفر مهیا شده است. خیال مدیران این پرواز هم از آتلانتیس راحت است چون شش سرنشین شاتل سه ماموریت برنامه ریزی شده را به خوبی انجام داده اند و کم کم عازم زمین می شوند. هجدهم اردیبهشت امسال سازمان فضائی روسیه به طور رسمی اعلام کرد که انوشه انصاری به عنوان اولین زن گردشگر فضائی در یکی از پروازهای فضاپیمای سایوز که برای بهار سال آینده برنامه ریزی شده بود به ایستگاه فضائی سفر خواهد کرد. اما پس از رد صلاحیت دایسوکی اناماتو( متن کامل خبر ) به خاطر وجود مشکلات پزشکی انوشه که جانشین وی بود برای سفر 27 شهریورماه امسال انتخاب شد. این ماموریت به خاطر تاخیر چند روزه پرتاب شاتل آتلانتیس تقریبا 4 روز به عقب افتاد و سرانجام قرار شد که اگر هیچ مشکلی قبل از سفر رخ ندهد و پرتاب سایوز تاخیر نداشته باشد انوشه فردا به سمت ایسگاه فضائی حرکت کند. از طرفی توجه رسانه های ملی نیز به این سفر معطوف شده است. گفت و گوی 75 دقیقه ای برنامه آسمان شب با انوشه و برگزاری سمینار ماهنامه نجوم ( پنج شنبه 30 شهریورماه ) در مورد سفر اولین ایرانی فضانورد از جمله این موارد است. سفر 20میلیون دلاری انصاری به ایستگاه فضائی فردا در حدود ساعت 7:36 به وقت مرکزی ایران انجام می شود.انصاری هدف خود را از سفر به فضا این گونه بیان می کند : " با دست یافتن به این آرزو که از دوران کودکی در سر داشتم،امیدوارم به جوانان سراسر دنیا بطور مسلم نشان دهم که هیچ محدودیتی برای آنچه که میخواهند بدست بیاورند وجود ندارد. " اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود سفر 10 روزه انصاری در حالی که پرچم ایران بر بازوی راست او نقش بسته است فردا انجام خواهد شد. وی 8 روز را در ایستگاه فضائی به سر می برد و قرار است چند آزمایش علمی را نیز در آنجا انجام دهد. در همین راستا برنامه آسمان شب به تهیه کنندگی سیاوش صفاریان پور قصد دارد فردا شب ساعت 21 از شبکه 4 به این موضوع بپردازد. زمان دقیق برنامه متعاقبا از شبکه چهار اعلام خواهد شد. مشاهده آن را از دست ندهید. برای مشاهده وبلاگ شخصی انوشه اینجا را کلیک کنید.                                                                                                                                          
 
                                                                                     
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید