تبلیغات
اکتشافات فضائی در اینترنت
ارسال در: 1385/10/19-00:00
ناسا و گوگل در جدیدترین اقدامات خود در زمینه دستیابی کاربران به فناوری های فضائی به نتایج مطلوبی رسیدند.
 
 
 
 

موتور جستجوي بزرگ "گوگل" و سازمان فضايي آمريكا "ناسا" اعلام كردند كه به منظور حل مشكلات محاسبات فضايي و هدايت اطلاعات فضايي به سراسر جهان از طريق اينترنت، متحد شده‌اند.گوگل در اقدامي براي رسميت بخشيدن به همكاري خود با ناسا كه سال گذشته آغاز شد، يك "قانون توافق فضايي" با ناسا امضا كرد. گوگل و دانشمندان در "ايمز" در اعلاميه‌اي كه نويدبخش نخستين گام در همكاري هاي مشترك دو طرف است، گفتند كه مفيدترين اطلاعات ناسا را در اينترنت قرار خواهند داد. نقشه‌هاي سه بعدي ماه، تصاوير گرفته شده توسط ماهواره هواشناسي و تماشاي زنده فعاليت‌هاي ايستگاه فضايي بين‌المللي از جمله اطلاعاتي است كه احتمالا از اينترنت قابل دسترسي خواهد بود.           

 

نمایندگان ناسا و گوگل در یک برنامه تلویزیونی در حال مذاکره با یکدیگر
 

مايكل گريفين رييس ناسا در بيانيه‌اي اعلام كرد كه با توافق ناسا و گوگل به زودي همه خواهند توانست بطور مجازي روي سطح ماه راه بروند و يا از دره‌هاي عميق مريخ عبور كنند. ناسا و گوگل اعلام كردند كه قصد دارند در زمينه‌هايي از جمله افزودن اطلاعات ناسا به برنامه نقشه‌برداري زنده "گوگل ارس"، مدلسازي تعامل انسان و كامپيوتر و برگزيدن واقعيات علمي از ميان جهاني از اطلاعات ، با يكديگر همكاري كنند. گوگل از مدتي قبل برخي از تصاوير اكتشافات فضايي ناسا را در اينترنت عرضه مي‌كند. ناسا مدعي است كه بيش از هر گروه يا موسسه‌اي در تاريخ بشريت، درباره كره زمين و كهكشانها اطلاعات جمع‌اوري كرده است و اميدوار است كه گوگل بتواند در عرضه اين اطلاعات به جهان، به ناسا كمك كند. ناسا و گوگل اعلام كردند كه همچنين سرگرم برنامه‌ريزي براي همكاري در زمينه تحقيق، توليد، ايجاد تسهيلات، آموزش و انجام ماموريتها هستند.                                                                                                                                    

ناسا و گوگل هم اکنون هر کدام در زمینه فناوری گروه خود تبدیل به غول های جهان شده اند بنابر این پیوستن این دو قدرت بزرگ جهانی می تواند دستاوردهای بزرگی را برای انسان در آینده رقم بزند. بد نیست بدانید که این اولین باری نیست که گوگل در همکاری های فضائی شرکت می کند بلکه این هدف چندین سال است که مدیران ارشد گوگل را مجبور به ارائه خدمات اینترنتی نظیر گوگل ارس و گوگل مارس برای تحقق آن کرده است.                                                                                                                                  
 
 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید