تبلیغات
بر روی ایندیور نقاشی بکشید
ارسال در: 1386/03/24-00:00
ناسا برنده مسابقه نقاشی پرچم فضائی ایندیور را اعلام کرد...
 
 
 

چندی پیش ناسا مسابقه ای را مبنی بر " نقاشی پرچم فضائی برای ماموریت اس.تی.اس 118 " در میان کودکان برگزار کرد. اینک برنده مسابقه معلوم شده است. تاپاسیا داس از مونت لورا. این کودک نام نقاشی خود را " آموزش و پویش 4 " گذاشته است. نقاش این کودک در ماموریت بعدی شاتل ها که مردادماه امسال انجام می شود در حالی که بر روی شاتل فضائی ایندیور نقش بسته است به ایستگاه فضائی برده می شود. اما جایزه ای را که ناسا برای این کوچولو در نظر گرفته : فرصت مشاهده پرواز ایندور از نزدیک.  

 
 
 نقاشی تاپاسیا
 

تاپاسیا این برنده کوچک می گوید : " پرچمی را که من کشیده ام تصویر زمین را در یک کتاب نشان می دهد و در کنار آن شاتل ایندیور می خواهد به فضا برورد. همچنین خانم معلمی که همراه با بچه ها درون فضاپیما قرار دارند و با یکدیگر از پنجره شاتل فضا را می نگرند. " جالب است بدانید در ماموریت اس.تی.اس 118 یک معلم نیز شرکت خواهد کرد. باربارا مورگان اولین مربی خواهد بود که در طول تاریخ پرواز شاتل ها به فضا سفر می کند. وی در طول سفر خویش با شاتل فضائی ایندیور بازدید مختصری را از ایستگاه فضائی خواهد کرد.                 

 خانم باربارا مورگان : اولین معلم متخصص ناسا که همراه با ایندیور در مردادماه راهی فضا می شود
 
 
 
 فرهنگ نامه متن
   

توضیح

کلمه

یکی از شاتل های فعال ناسا که با 19 بار انجام ماموریت 207 روز را در فضا سپری کرده است. در سال 1987 توسط آمریکا ساخته شد و هم اکنون ماموریتی را در مرداد ماه امسال در پیش رو دارد. آخرین ماموریت خود را در 7 دسامبر 2002 به پایان رساند و از آن به بعد بیکار ماند ! دوره گردش آن به دور زمین 3.2 روز است و تا کنون در سفر های خود حدود 137 میلیون کیلومتر را پیموده است.                                                  

 

ایندیور

 

ماموریتی که مردادماه امسال توسط شاتل فضائی ایندیور صورت خواهد گرفت. در این ماموریت 8 نفر از متخصصین زبده ناسا شرکت خواهند کرد. این ماموریت که 11 روز به طول خواهد انجامید سفر خود را از سکوی پرتاپ آ.39 به سمت ایستگاه فضائی آغاز می کند.                                                                                                      

 

STS-118

 

سازمان فضائی آمریکا و فعالترین نهاد در امر گشودن مرزهای بیکران فضا. هر ساله با بودجه 15.5 میلیارد تومانی خود که از دولت آمریکا می گیرد به گسترش فعالیت های خود می پردازد. هم اکنون ریاست آن را " مایکل د.گریفین " بر عهده دارد.                   

 

ناسا

خانه بشر در فضا. بزرگترین سازه دست بشر که سازمان های فضائی بزرگ با همکاری هم در حال تکمیل آن هستند. اکثر پرواز شاتل ها هم به همین منظور انجام می شود. با وزن 214000 کیلو گرمی خود هر 91 دقیقه یکبار به دور زمین گردش می کند. در طول گردش خود به دور زمین 2 میلیارد کیلومتر راه را پیموده و هم اکنون میزبان 3 نفر خدمه است. آخرین سفر شاتل ها به آن توسط آتلانتیس به انجام رسید.                           

 

ایستگاه فضائی

 

 

برای اطلاعات بیشتر :

امتیاز خبر : ناسا

مصاحبه ناسا با خانم باربارا مورگان

ماموریت بعدی شاتل فضائی ایندیور

مقاله ای کامل درباره ایستگاه فضائی

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید