تبلیغات
رئیس جدید المپیاد تعیین شد
ارسال در: 1386/04/25-00:00
پیکر ولادیمر گورژفسکی به تهران منتقل شد
 
 
 
 

دیروز، رئیس کمیته المپیاد جهانی فیزیک بر اثر عارضه قلبی در هتل کوثر اصفهان، درگذشت. اینک پیکر ایشان به تهران منتقل شده و از طریق فرودگاه امام خمینی(ره) به لهستان منتقل می شود. پس از وقوع این جریان به سرعت، رئیس جدید کمیته تعیین شد. بر این اساس خانم " مایا اهتی " از کشور فنلاند که قبلا معاون ولادیمر گورژفسکی بود، این منصب را عهده دار شد. البته این انتصاب موقتی بوده و انتخابات برای تعیین دبیر کل المپیاد جهانی فیزیک تا پیش از رقابتهای سال آینده، انجام می پذیرد. شرکت کنندگان به احترام درگذشت رئیس المپیاد جهانی فیزیک، در مراسم ضیافتی که از سوی استانداری اصفهان تدارک دیده شده بود یک دقیقه سکوت اختیار کردند. اما بشنوید از تازه ترین اخبار درباره برگزاری المپیاد جهانی فیزیک در اصفهان : صبح روز گذشته نمایندگان 76 کشور جهان آزمون نظری (کتبی) سی و هشتمین المپیاد جهانی فیزیک را در سوله بزرگ و مجهز در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار کردند. گرچه هوای گرم و نسبتا خشک اصفهان طی چند روز گذشته تنها عامل شکایت شرکت کنندگان خارجی بوده است اما به لطف تمهیدات صورت گرفته در دانشگاه صنعتی اصفهان، نزدیک به 340 شرکت کننده داخلی و خارجی در فضایی کاملا مطلوب به رقابت با یکدیگر پرداختند. شاید میزبانی فیزیکی مناسب دانشگاه صنعتی اصفهان، مرهمی بر پاره ای ناهماهنگی ها در برنامه ریزی مسابقات بوده باشد. با پایان یافتن دور نظری مسابقات، شرکت کنندگان به تدریج از محل برگزاری آزمون خارج می شدند و در این میان عکس العمل مختلف آنها در نوع خود دیدنی بود.  

نماینده عربستان نخستین شرکت کننده ای بود که از سالن آزمون، خارج شد. وی پس از خروج از سالن در ضمن مناسب توصیف کردن شرایط برگزاری مسابقه، خدا را به جهت شرکت در این مسابقات و حضور در ایران، شکر گفت. اما شرکت کنندگان چینی پس از خروج از سالن اصلی مسابقات با اطمینان از موفقیت در این مرحله از مسابقات خبر دادند. با این حال به نظر می رسد آنها حضور تیم قدرتمندی همچون ایران که همواره جز مدال آورترین کشورها در عرصه المپیادهای جهانی فیزیک بوده اند، فراموش کرده باشند! همچنین ناراحتی نماینده نیجریه پس از خروج از سالن مسابقات، در نوع خود جالب توجه بود. وی پس از خروج از محل برگزاری مسابقات، با ناراحتی از هر گونه مصاحبه رسانه ای خودداری و محل را ترک کرد. بخش عملی آزمون المپیاد جهانی فیزیک با استفاده از تجهیزاتی مدرن و بدون نقص آزمایشگاهی برگزار می شود که تماما ساخت داخل هستند. از ساعت 14 بعد ازظهر امروز سوالات پیشنهادی ایران که از چهار ماه پیش تهیه و بر روی آنها کارهای کارشناسی شده است در حضور سرپرستان تیم ها مطرح می شود. احتمالا جلسه بررسی و ترجمه آنها تا نیمه شب ادامه خواهد یافت. بخش آزمون عملی المپیاد جهانی فیزیک همچون بخش کتبی کار بزرگ و خلاقانه ای است که فردا برگزار می شود. هم اکنون تجهیزات آزمایشگاهی در دو سالن ویژه برگزاری آزمون عملی مستقر شده و همه چیز برای برگزاری آزمون آماده است.

  

برای مشاهده اخبار پارس اسکای در این زمینه به لینک های زیر مراجعه کنید : 

درگذشت رئیس کمیته المپیاد جهانی فیزیک

تعجب دانش آموزان از سهولت سوالات المپیاد  

آغاز به کار المپیاد جهانی فیزیک در اصفهان

المپیادی ها آمدند

اصفهان، میزبان المپیاد جهانی فیزیک

                                                                                                                                
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید