تبلیغات
در انتظار شهریور
ارسال در: 1386/05/20-00:00
گرفتگی های شهریورماه انتظار جویندگان سایه خورشید و ماه را می کشد.
 
 
 

برای علاقمندان ایرانی، امسال از نظر گرفتگی های ماه و خورشید، سال چندان خوبی به شمار نمی آید. به غیر از خسوف کلی 2 اسفندماه (که مراحل پایانی گرفت کلی و جزئی آن در هیچ نقطه ای از ایران قابل رویت نیست)  هیچ یک از گرفتگی های دیگر در ایران قابل مشاهده نخواهد بود. اما برای جویندگانی که به دنبال سایه خورشید از این سرزمین به آن سرزمین مسافرت می کنند، شهریورماه یکی از بهترین ماه های سال است. در این ماه یک خسوف کلی و یک کسوف جزئی انتظار علاقمندان را می کشد. سال 1386 میزبان دو خسوف کلی، یک کسوف حلقوی و یک کسوف جزئی خواهد بود. در ادامه به شرح مختصر هر یک از این گرفت ها می پردازیم.                                                                                                

ماه گرفتگی کلی : سه شنبه 6 شهریورماه و غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی غیر از بخش های مرکزی و غرب آسیا، در کل اروپا، آفریقا، بخش کوچکی از جنوبگان و گرینلند، در تمام دنیا قابل رویت است که در اقیانوسیه، بخشی از شرق آسیا، آمریکای مرکزی، بخش های مرکزی و غربی آمریکای جنوبی و بخش های عمده آمریکای شمالی این گرفت به صورت کلی قابل رویت خواهد بود.
                                

خورشید گرفتگی جزئی : سه شنبه 20 شهریورماه و غیرقابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخشی از آمریکای جنوبی (شامل کشورهای پاراگوئه، بولیوی، اروگوئه و شیلی) و بخشی از جنوبگان قابل رویت می باشد.

                                                                                                                                  

خورشید گرفتگی حلقوی : پنج شنبه 18 بهمن ماه و غیر قابل رویت در ایران. این گرفتگی در بخش کوچکی از جنوبگان به صورت حلقوی و در بخش هایی از جنوبگان، زلاندنو و جنوب شرق استرالیا به صورت جزئی دیده می شود.

                                                                                                                     

ماه گرفتگی کلی : پنج شنبه 2 اسفندماه و قابل رویت در ایران. این گرفتگی غیر از بخش های مرکزی و شرق آسیا و اقیانوسیه در تمام دنیا قابل رویت است. در اروپا و آفریقا (به جز بخش کوچکی از شرق آن) و بخش کوچکی از آسیای غربی، این گرفتگی به صورت کلی خواهد بود. آغاز گرفتگی جزئی ساعت 5:13 دقیقه بامداد و آغاز گرفتگی کلی ساعت 6:31 دقیقه بامداد خواهد بود. همچنین پایان گرفتگی کلی در ساعت 7:22 بامداد و  پایان گرفتگی جزئی ساعت 8:39 دقیقه بامداد به وقت مرکزی ایران خواهد بود. قابل ذکر است که در شرق، برخی مناطق مرکزی و جنوبی ایران قبل از آغاز گرفتگی کلی ماه غروب می کند. همچنین پایان  گرفتگی کلی و جزئی در هیچ نقطه ای از ایران دیده نخواهد شد.                                  

 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید