تبلیغات
ماه گرفت
ارسال در: 1386/06/07-00:00
ماه گرفتگی 6 شهریورماه به روایت تصاویر
 
 
 

و سرانجام ماه گرفت! سه شنبه 6 شهریورماه به وقوع پیوست. متاسفانه در ایران قابل رویت نبود. این گرفتگی غیر از بخش های مرکزی و غرب آسیا، در کل اروپا، آفریقا، بخش کوچکی از جنوبگان و گرینلند، در تمام دنیا قابل رویت بود. ساکنانی که در اقیانوسیه، بخشی از شرق آسیا، آمریکای مرکزی، بخش های مرکزی و غربی آمریکای جنوبی و بخش های عمده آمریکای شمالی حضور داشتند توانستند این گرفت را به صورت کلی مشاهده کنند. عکاسان نیز از قافله مشتاقان این پدیده باز نماندند و تصاویر زیبایی را تهیه کردند. برخی از آنها را در زیر می بینید.

                                                                      

تصویر ترکیبی از ماه گرفتگی در کنار هرم معروف سان فرانسیسکو. عکاس : Frederick Larson 
   

 ماه نارنجی رنگ در آسمان. امتیاز تصویر : Rikubetsu Astronomy and Terrestrial Science Museum
  

ماه گرفته بر فراز نماد بمب اتمی در هیروشیما. امتیاز تصویر : Kyodo News
                   
 

ماه گرفتگی دیگری در راه است. اینبار از ایران به مشاهده این پدیده زیبا بپردازید. پنج شنبه 2 اسفندماه به وقوع خواهد پیوست. این گرفتگی غیر از بخش های مرکزی و شرق آسیا و اقیانوسیه در تمام دنیا قابل رویت است. در اروپا و آفریقا (به جز بخش کوچکی از شرق آن) و بخش کوچکی از آسیای غربی، این گرفتگی به صورت کلی خواهد بود. آغاز گرفتگی جزئی ساعت 5:13 دقیقه بامداد و آغاز گرفتگی کلی ساعت 6:31 دقیقه بامداد خواهد بود. همچنین پایان گرفتگی کلی در ساعت 7:22 بامداد و  پایان گرفتگی جزئی ساعت 8:39 دقیقه بامداد به وقت مرکزی ایران خواهد بود. قابل ذکر است که در شرق، برخی مناطق مرکزی و جنوبی ایران قبل از آغاز گرفتگی کلی ماه غروب می کند. همچنین پایان  گرفتگی کلی و جزئی در هیچ نقطه ای از ایران دیده نخواهد شد.                                                                          

                                       
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید