تبلیغات
وضعیت رویت پذیری هلال شوال 1428 هجری قمری
ارسال در: 1386/07/16-00:00
هلال ماه شوال 1428 در شامگاه پنجشنبه در ایران زودتر از خورشید غروب خواهد کرد پس قطعا رویت هلال ماه در عصر 5 شنبه در ايران امكانپذير نمی باشد .

لحظه مقارنه ماه شوال 1428 در ساعت5 و 0 دقیقه  و42 ثانیه به وقت بین المللی و به وقت رسمی ایران در ساعت 8 و 30 دقیقه و42 ثانیه  بامداد پنج شنبه 19 مهرماه 1386 هجری شمسی برابر با 29 رمضان هجری قمری1428 و مطابق با 11 اکتبر 2007 میلادی خواهدبود ، درشامگاه پنجشنبه هلال ماه در جنوب غرب اقیانوس ارام با چشم غیر مسلح ودر منتها الیه جنوب غربی اقیانوس اطلس و در امریکای جنوبی در جنوب غرب کشور ارژانتین ودر جنوب کشور شیلی با ابزار اپتیکی قابل رویت خواهد بود لازم به یاداوری است این هلال در شامگاه پنجشنبه در ایران زودتر از خورشید غروب خواهد کرد پس واضح است که رویت ان غیر ممکن می باشد .

 

 

 

24 ساعت بعد یعنی درشامگاه جمعه هلال ماه درجنوب امریکا – امریکای مرکزی – امریکای جنوبی – مرکز و جنوب قاره افریقا – و قسمتهای جنوبی قاره اسیا و – تمام قاره اقیانوسیه با چشم غیر مسلح و در شمال افریقا – قسمت کوچکی از جنوب قاره اروپا – و قسمتهای مرکزی قاره اسیا با چشم غیر مسلح قابل رویت است، بدیهی است هلال ماه در شمال امریکای شمالی – کانادا – قسمتهای مرکزی و شمالی قاره اروپا و شمال قاره اسیاه حتی با ابزار اپتیکی نیزقابل رویت نمی باشد و در کشور عریزمان ایران طبق نقشه پیوست به جز شمال شرقی و شمال غربی که احتمال رویت هلال با ابزار اپتیکی بسار ضعیف است هلال ماه در سایر نقاط با ابزارا پتیکی قابل رویت است بدین گونه که در حوالی خط رویت با ابزار های نسبتا قوی ودر مرکز ایران با ابزارهای متوسط ودر نواحی جنوبی با دوربینهای دوچشمی معمولی می توان هلال ماه شوال را رصد کرد.

سید محسن قاضی میرسعید

عضو گروه غیرحرفه ای رویت هلال ماه

 
در همين ارتباط ميتوانيد برنامه تخصصي با موضوع رويت هلال ماه را از شبكه اول سيما روز هاي 4 شنبه و 5 شنبه و برنامه آسمان شب از شبكه چهارم سيما مشاهده نماييد. بخش اول اين برنامه روز دو شنبه از همين شبكه پخش شده بود.
اطلاعات بيشتر را در خبر  مجموعه مستند ماه نو آماده نمايش شد. بخوانيد.
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید