تبلیغات
ديسكاوري به ايستگاه فضايي رسيد
ارسال در: 1386/08/04-00:00
شاتل فضايي «ديسكاوري» و هفت خدمه ماموريت STS-120 در ساعت 8 و 40 دقيقه روز پنج‌شنبه (به وقت شرق آمريكا) به ايستگاه فضايي بين‌المللي رسيدند.

 

 
 

شاتل ديسكاوري دو روز پيش در صد و بيستمين ماموريت شاتل‌هاي فضايي ناسا، بيست و سومين سفر خود را به سوي ايستگاه فضايي بين‌المللي آغاز كرد. پاملا ملروي به عنوان دومين زن فرمانده شاتل، فرماندهي اين ماموريت را بر عهده دارد. در اين ماموريت كه حدود دو هفته به طول مي‌انجامد، پنج راهپيمايي فضايي براي تکميل بخش‌هاي مختلف ايستگاه فضايي بين‌المللي انجام خواهد شد.

شاتل فضایی دیسکاوری در پی پرتابی موفق از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا ماموریت 14 روزه خود به ایستگاه بین المللی فضایی (آی اس اس) را آغاز کرده است.

علیرغم نگرانی ها درباره وضعیت بد هوا در روز دوشنبه، شاتل در ساعت 11 و 38 دقیقه صبح به وقت محلی از سکوی پرتاب بلند شد.ماموریت اصلی هفت خدمه شاتل در این سفر نصب یک قطعه 14 تنی موسوم به "هارمونی" روی ایستگاه فضایی است که امکان اتصال آزمایشگاه اروپایی "کلمبوس" به آن را فراهم خواهد کرد. این آزمایشگاه فضایی قرار است در ماه دسامبر به ایستگاه فضایی منتقل شود."هارمونی" در ایتالیا ساخته شده است و نصب آن با هدایت پائولو نسپولی، فضانورد ایتالیایی، انجام خواهد شد.دیگر ماموریت پرواز شماره STS-120 به فرماندهی خانم پم ملروی تعویض خدمه آی اس اس خواهد بود.دانیل تانی جانشین کلیتون اندرسون خواهد شد که تقریبا پنج ماه را در این ایستگاه مداری گذرانده است.دستور پرتاب امروز علیرغم کشف آسیب هایی در سه صفحه محافظ بال ها در روزهای پایان هفته گذشته صادر شد. مهندسان این آسیب ها را جدی تشخیص ندادند.

روز دوشنبه همچنین در مورد وضعیت جوی نگرانی وجود داشت با این حال تا صبح روز سه شنبه وضعیت بهبود یافت و شمارش معکوس آغاز شد.در این ماموریت دو هفته ای عملیات احداث ایستگاه بین المللی فضایی پیگیری خواهد شد.شاتل های ناسا در سال 2010 بازنشسته خواهند شد و ناسا هم اکنون برنامه فشرده ای را برای پرتاب آنها به فضا جهت تکمیل ایستگاه فضایی دنبال می کند.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید