تبلیغات
مسابقه انتخاب نام برای اولین رصدخانه - آسمان نمای ایران
ارسال در: 1387/02/29-00:00
تاکنون برای ساخت آسمان نما و رصدخانه نیاز به دو گنبد و ساختمان جداگانه بوده لذا جهت کاهش هزینه ها گنبد های آسمان نما و رصدخانه در زیر یک گنبد دوکاره جمع شده است.

با توجه به سابقه خوب دانشجويان و گروه نجومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت در زمينه فعاليتهای نجوم و رؤيت هلال و فعاليت هاي زياد در اين زمينه و همچنین پيگیری مسئولين محترم دانشگاه خصوصاً رياست محترم دانشگاه آقای دکتر جواهری، عمليات ساختاولين رصدنمای ايران در محل دانشگاه شروع شده است. لذا انتخاب نام این مجموعه نجومی (رصدخانه-آسمان نما) به مسابقه گذاشته شده است.

 

 ** نام پیشنهادی می تواند يکی از خصوصيات زير را داشته باشد:

 

1-          تداعی کننده يکی ازپديده های نجومی، اجرام سماوی، دانشمندان جهانی نجوم و ... باشد.

2-          تداعی کننده نام دانشمندان و يا موضوعات اصيل نجومی ايرانی باشد.

3-          تداعی کننده خصوصيات يزد، تفت و يا دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت باشد.

 

به فردی که نام منتخب را پیشنهاد کرده باشد هديه ای نجومی شامل یکسال اشتراک مجله نجوم و تعدادی نرم افزار، فیلم و کتاب های نجومی از طرف رياست دانشگاه تقديم می شود و همچنین نام فرد برنده در تاريخ ساخت رصدخانه - آسمان نما به ثبت خواهد رسيد.پیشنهادات خود را به همراه مشخصات کامل خود به ایمیل atilaporo@yahoo.com حداکثر تا تاریخ بيستم خرداد ماه 1387 ارسال نمایید.

 

 

 رصدنما چیست؟

تاکنون برای ساخت آسمان نما و رصدخانه نیاز به دو گنبد و ساختمان جداگانه بوده لذا جهت کاهش هزینه ها گنبد های آسمان نما و رصدخانه در زیر یک گنبد دوکاره جمع شده است. این گنبد به ابتکار شرکت همراز آسمان شیراز و برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت احداث خواهد شد.

 

سه مشخصه بارز رصدنما عبارتند از:

1-      این گنبد به قطر بیش از هفت متر و از جنس کامپوزیت می باشد. استفاده از کامپوزیت با توجه به وزن کم، استحکام فوق العاده، عدم داشتن هرگونه پوسیدگی و خوردگی در طول زمان، عدم رطوبت پذیری، ضد غبار بودن، داشتن کمترین انقباض و انبساط در برابر سرما و گرما و ... کاملا برتر از انواع فلزی و فایبرگلاس آن می باشد.

2-      حداقل چهل نفر می توانند در روز و زمان هایی که رصدخانه فعال نیست از آسمان نما استفاده نمایند. در واقع رصدنما مجموعه ای نجومی است که می تواند در طول روز و شب (حتی در مواقع ابری بودن آسمان) پذیرای علاقمندان به نجوم باشد.

3-      با توجه به قطر گنبد امکان استفاده از دستگاه آسمان نمای پیشرفته تر و تلسکوپ بزرگتر در آینده وجود خواهد داشت.

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید