تبلیغات
فضاپیمای سرنشین دار چین پاييز امسال پرتاب ميشود
ارسال در: 1387/03/25-00:00
فضاپیمای سرنشین دار چین با نام

سخنگوی مطبوعاتی دفتر مهندسی فضانوردی سرنشین دار چین روز پنج شنبه گذشته در پکن اعلام کرد که فضاپیمای سرنشین دار چین به نام شن جوئو 7 پس از انتخاب تاریخ دقیق در ماه اکتبر (آبان ماه)پرتاب خواهد شد. در حال حاضر، گروه پرواز فضاپیمایی که این ماموریت را بر عهده خواهند گرفت، تعیین شده است که شامل سه فضانورد هستند و سه فضانورد دیگر به عنوان جانشینان آنها تعیین شده اند.

در مدت انجام این ماموریت، دو فضانورد در فضا راهپیمایی خواهند کرد و فضانورد دیگر در خارج از کابین تجهیزات آزمایش های علمی را به کار خواهد انداخت

 چین از سال 1999 برنامه پرتاب ماهواره های سرنشین دار را آغاز کرده و در سال 2003 با موفقیت ماهواره "شن شوی-5" را با "یانگ لی وی" اولین فضانورد چینی به فضا پرتاب نمود. در سال 2005 دو فضانورد چینی به نام های "فی جون لانگ" و "نی هایشنگ" با پنج روز سفر در مدار همراه با سفینه "شن شوی-6" رکوردی برای تاریخ فضانوردی چین ثبت نمودند.
 
افزایش توانائی چین در پرتاب ماهواره های کشورهای خارجی
وان هایی بو رییس شرکت کل صنایع " چان چن " چین روز دوشنبه نهم ژوئن در شهر سی چان استان سی چوان تایید کرد که : پرتاب موفقیت آمیز ماهواره "چاینا ست 9" برای پخش زنده برنامه های تلویزیونی بار دیگر توانائی ضنایع فضا نوردی چین را در پذیرفتن ماموریت پرتاب ماهواره های کشورهای خارجی نشان داد.

عصر نهم ژوئن، ماهواره " چاینا ست 9 " برای پخش زنده برنامه های تلویزیونی در شهر سی چان چین با موفقیت به فضا پرتاب شد. این دهمین پرتاب موشک "چان جن سه بی" و صد و هفتمین پرتاب از مجموعه موشک های چان جن محسوب می شود.

مقام نامبرده افزود: در سال های اخیر، تسریع افزایش توانائی فضانوردی و توسعه روزافزون فناوری موشکی، فرصت های گسترده ای برای توسعه فضانوردی بین المللی چین ایجاد کرده است.

 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید