تبلیغات
راهی برای جمع آوری یخ
ارسال در: 1387/05/28-00:00
فینیکس به دنبال روش جدیدی برای جمع آوری یخ از زیر سطح مریخ است.

مریخ نشین فینیکس در تلاش است تا چاله ی موسوم به  سفید برفی (Snow White)  را تا عمق بیشتری گود کند تا به کاوش لایه یخی در زیر سطح آن بپردازد که چندی پیش در میان خاک سطح مشاهده شده بود . فینیکس هم اکنون مشغول کندن این ناحیه است. تیم هدایت کننده ی بازوی رباتیک، در حال فعالیت بر روی نحوه ی برداشت نمونه ی یخ و انتقال آن به آزمایشگاه TEGA است. Ray Arvidson از اعضای گروه، در این باره می گوید : "سطح یخی استحکام بیشتری دارد و فینیکس می بایست روش موثرتری را برای جداسازی یخ و انتقال آن به آزمایشگاه بیابد."

Arvidson اضافه کرد :" بر روی بیلچه ی بازوی رباتیک سه ابزارکمکی به منظور حفاری تعبیه شده است . تیغه ی تیتانیومی که در قسمت جلویی بیلچه به همراه تیغه ی ثانویه ی کربید تنگستن که در قسمت زیرین بیلچه واقع شده اند می توانند عملیات حفاری را آسانتر کنند . همچنین سوهانی که در شکاف پشت بیلچه قرار دارد نیز می تواند با حرکت سریع خود ، سطح خاک یا یخ را تراش دهد."

"انتظار داریم که یخ و خاک یخی به دلیل دمای پایین مریخ ، بسیارسخت و محکم باشند. ما در حال آماده شدن برای استفاده از سوهان برای تراش و تولید ذرات خاک یخی و یخ نرم برای رساندن آن به TEGA هستیم. در روز دوشنبه ، سوهان ، توده ای از یخ تراشیده شده را در ته گودال ایجاد کرد ، اما مواد را به بیلچه وارد نساخت. تصاویر مخابره شده به زمین گواه این مطلب هستند که میزان توده ی یخ تراشیده شده کمتر از مقدار آن در حفاری پیشین بود و به همین دلیل جمع آوری آن توسط بیلچه ی بازوی رباتیک مشکل تر بوده است.

هم اکنون اعضای تیم هدایت کننده ی بازوی رباتیک با استفاده از مدل مهندسی فينیکس در Payload Interoperability Testbed به دنبال یافتن راهی برای استفاده از سوهان موتوری دربیلچه ی بازوی رباتیک به منظور یافتن راه بهینه برای تراش سطوح سخت و برداشت مواد حاصل از تراش آنها هستند. این آزمایشات به گروه کمک خواهد کرد تا بهترین راه برای جمع آوری و انتقال نمونه به آزمایشگاه بیابند. این تیم همچنین درحال تحلیل نتایج بدست آمده از آزمایشگاه شیمیای رطوبتی می باشند . 
 

  منبع : Spaceref.com
  نويسنده
 : محسن بختيار

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید