تبلیغات
دومين رقابت رصدي «صوفي»، روز پنجشنبه با پیام انوشه انصاری در دامنه تفتان آغاز مي‌شود
ارسال در: 1387/06/02-00:00
دومين رقابت صوفي با پيام‌هايي از سوي انوشه انصاري نخستين بانوي فضاگرد جهان، مايک سيمونز، رييس انجمن منجمان بدون مرز و دکتر قنبري، رييس انجمن نجوم ايران پايان هفته جاري در سيستان و بلوچستان خواهد شد.

پوريا ناظمي، دبير دومين رقابت صوفي با اعلام اين مطلب به خبرنگار ايسنا گفت: اين رقابت رصدي با حمايت و همکاري استانداري سيستان و بلوچستان و سازمان ها و نهادهاي دولتي و آموزشي اين استان از جمله سازمان آموزش و پرورش، سازمان ملي جوانان، دانشگاه سيستان و بلوچستان و با پيگيري جمعيت منجمان مهبانگ از سوي شاخه آماتوري در پايان هفته جاري در سيستان و بلوچستان برگزار خواهد شد. وي خاطرنشان كرد: در همين حال و در اولين گام به سوي برگزاري اين رقابت به شکل فراملي، امسال تعدادي از منجمان آماتور از انجمن نجوم کردستان عراق در اين رقابت حضور مي يابند

ناظمي تصريح كرد: در همين حال به ابتکار جمعيت منجمان مهبانگ در اين برنامه از زحمات دکتر خواجه پور که نقش ارزنده‌اي در ترويج نجوم و رشد نجوم آماتوري در کشور مان ايفا کرده اند تقدير به عمل خواهد آمد. دکتر خواجه پور مترجم کتاب نجوم به زبان ساده در ايران است که بسياري از منجمان آماتور امروز ايران کار علمي خود را با مطالعه اين کتاب اغازکرده اند و اين کتاب هنوز هم پس از سالها در رده پر فروش ترين و معتبر ترين راهنماهاي منجمان آماتور ايراني به شمار مي رود.

وي خاطرنشان كرد: از اين پس اين رقابت هر سال با گرامي داشت مقام علمي يکي از اخترشناسان يا دانشمنداني که نقشي مثبت در رشد نجوم آماتوري و ترويج علم داشته اند برگزار خواهد شد .دومين دوره رقابت رصدي صوفي که با هدف تکريم و بزرگداشت مقام علمي عبدالرحمن صوفي رازي طراحي شده است، در روزهاي هفتم و هشتم شهريور ماه سال جاري در استان سيستان و بلوچستان برگزار مي‌شود. تمام رصدگران ايراني و غير ايراني که با صورت هاي فلکي و اجرام شناخته شده ژرف آسمان آشنا باشند و به کمک اطلس‌هاي آسمان با يک تلسکوپ يا دوربين دوچشمي، علاوه بر رصد ماه و خورشيد و سيارات به رصد اجرام اعماق آسمان مي‌پردازند و سابقه رصد تعدادي از اجرام فهرست معروف مسيه را در کوله بار تجارب رصدي خود داشته باشند، شرط اوليه براي حضور در دومين رقابت صوفي را دارند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید