تبلیغات
ناسا پرتاب مریخ نورد جدید خود را عقب انداخت
ارسال در: 1387/09/15-00:00
ناسا، پرتاب مریخ نورد جدید خود MSL را دو سال به عقب انداخت.

ناسا، پرتاب مریخ نورد جدید خود MSL را دو سال به عقب انداخت.

این سازمان قراربود مریخ نورد آزمایشگاه علمی مریخ MSL را سال آینده به فضا پرتاب کند ولی به علت مشکلات فنی این کار تا سال ۲۰۱۱ به عقب افتاده است.

هدف از اعزام این مریخ نورد بررسی امکان برقراری حیات میکروب ها در سیاره سرخ است. تاخیر در پرتاب آزمایشگاه علمی مریخ، ۴۰۰ میلیون دلار به هزینه این طرح اضافه خواهد کرد. گفته می شود هزینه نهایی از طرح بیشتر از دو میلیارد دلار است. تاخیر در اجرای این طرح زمانی اعلام شد که مهندسان و محققان ناسا، پیشرفت آن را در یک دوره زمانی سه ماهه بررسی کردند.

مایکل گریفین، مدیر ناسا می گوید پرتاب این مریخ نورد در سال ۲۰۰۹ خطر زیادی را متوجه اجرای موفقیت آمیز ماموریت آن خواهد کرد. آزمایشگاه علمی مریخ به گونه ای طراحی شده است که نسبت به دو مریخ نورد اسپیریت و آپورتونیتی مسافت های طولانی تری را طی کند و از سطوح ناهموارتری عبور کند. وزن تجهیزات علمی این سفینه، ده برابر بیشتر از دو مریخ نورد ذکر شده است.

چارل الاچی، از مسوولان ناسا می گوید با این گروه های فنی این سازمان بدون وقفه بر روی طرح آزمایشگاه علمی مریخ کار کرده اند، پیشرفت این طرح در هفته های اخیر رضایت آمیز نبوده است. یکی از مشکلات تیم های فنی ناسا آماده سازی موتورهای مریخ نورد و عملیاتی کردن بازوی روباتیک این مریخ نورد است.

وضعیت قرار گرفتن زمین و مریخ نسبت به هم هر دو سال یک بار تنها به مدت چند هفته برای پرتاب ماموریت های فضایی به مقصد سیاره سرخ ممکن می کند. ناسا تا اکتبر ۲۰۰۹ وقت دارد طرح آزمایشگاه علمی مریخ را به فضا پرتاب کند. در غیر این صورت، باید تا سال ۲۰۱۱ برای ایجاد فرصت مناسب صبر کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید