تبلیغات
دنباله دار لولين در آسمان شب مي درخشد
ارسال در: 1387/11/15-00:00
رصد گر با سابقه دنباله دار ها در آرژانتين ، Mariano Ribas ، دنباله دار لولين را در آسمان  Buenos Aires بررسي و رصد كرد . به گزارش وي در 10 روز گذشته اين دنباله دار حدود 60 درصد درخشانتر شده و بقدر 5/6+ رسيده است .

بنیامین پیری

رصد گر با سابقه دنباله دار ها در آرژانتين ، Mariano Ribas ، دنباله دار لولين را در آسمان  Buenos Aires بررسي و رصد كرد . به گزارش وي در 10 روز گذشته اين دنباله دار حدود 60 درصد درخشانتر شده و بقدر 5/6+ رسيده است . حتي با وجود آلودگي  نوري بسيار زياد شهري اين دنباله دار به راحتي با تلسكوپ و دوچشمي قابل رصد است . بزودي اين دنباله دار را مي توان با چشم غير مسلح هم در آسمان آر‍‍‍ژانتين مشاهده نمود .

جك نيوتن از آريزوناي آمريكا كه عكس زير را در اول فوريه تهيه نموده است ، مي گويد : چشمان ضعيف من قادر به ديدن اين دنباله دار نيست اما تلسكوپ 14 اينچي براحتي آن را نمايش مي دهد .
 
اين دنباله دار كه در حال نزديك شدن به زمين است ، حداكثر در 38 ميليون مايلي زمين قرار خواهد گرفت . لولين را دقايقي قبل از غروب خورشيد مي توان در صورت فلكي ميزان رصد كرد . براي ديدن اين دنباله دار از نقشه زير استفاده كنيد :
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید