تبلیغات
اولین تصاویر کپلر از آسمان
ارسال در: 1388/01/30-00:00
فضاپیمای کپلر اولین تصاویر خود را از آسمان ثبت کرد.این تصاویر منطقه ای از آسمان را پوشش می دهند که هدف کپلر می باشد و ناحیه ای اطراف صورت فلکی شلیاق و دجاجه در راه شیری است.
فائزه چقاجردی

This image zooms into a small portion of Kepler's full field of view -- an expansive, 100-square-degree patch of sky in our Milky Way galaxy. Credit: NASA/JPL -Caltech

فضاپیمای کپلر اولین تصاویر خود را از آسمان ثبت کرد.این تصاویر منطقه ای از آسمان را پوشش می دهند که هدف کپلر می باشد و ناحیه ای اطراف صورت فلکی شلیاق و دجاجه در راه شیری است.

تصویر بالا بخشی از آسمان را نشان می دهد که تنها 0.2 درصد میدان دید کپلر را شامل می شود و شامل یک خوشه از ستارگان در فاصله ی 13000 سال نوری با نام NGC 6791 است.

http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2009/04/kepler-main-field-of-view.jpg

میدان دید اصلی کپلر

این تصویر ، میدان دید کپلر را نشان می دهد ، تخمین زده شده است این ناحیه 14 میلیون ستاره دارد که بیش از 100000 ستاره موجود در این قسمت برای جستجوی سیارات فراخورشیدی انتخاب شده اند.دانشمندان انتظار دارند اطراف این ستارگان ، سیاراتی فراخورشیدی را مشاهده کنند و یا سیاراتی زمین مانند بیابند و امکان وجود حیات در آنها را بررسی کنند.مأموریت کپلر سه سال و نیم به طول می انجامد .


http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2009/04/kepler-hot-jupiter.jpg

این تصویر روی ناحیه ای متمرکز شده است که ستاره ی Tres-2 به همراه سیاره ای مشتری گون در اطراف خود با دوره تناوب 2.5 روز وجود دارد .

کپلر به منظور  یافتن سیارات به دنبال کاهش دوره ای در درخشندگی ستارگان خواهد بود که در اثر عبور سیارات از مقابل ستاره هایشان رخ می دهد.دوربین 95 مگاپیکسلی کپلر که بزرگترین دوربینی می باشد که تاکنون به فضا رفته است ، قادر است کوچکترین تغییرات ایجاد شده در درخشندگی ستارگان را آشکار سازد. دانشمندان در هفته های آتی ابزارهای کپلر را بررسی می کنند تا برای جستجو پیرامون سیارات فراخورشیدی آماده شود.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید