تبلیغات
شب یوری در زاهدان و چابهار برگزار شد !
ارسال در: 1388/02/01-00:00
بزرگداشت شب یوری در 2 نقطه از استان سیستان و بلوچستان برگزار شد و جمعیت منجمان مهبانگ زاهدان و انجمن منجمان جنوب شرق چابهار پروژه شب یوری را با برپایی برنامه های مختلف پاس داشتند
بزرگداشت شب یوری در 2 نقطه از استان سیستان و بلوچستان برگزار شد و جمعیت منجمان مهبانگ زاهدان و انجمن منجمان جنوب شرق چابهار پروژه شب یوری را با برپایی برنامه های مختلف پاس داشتند .

 

زاهدان

 

تقدیر از خانواده مهبانگ و بزرگداشت شب یوری در زاهدان

 

اعضای جمعیت منجمان مهبانگ برای پنجمین سال متوالی ، پروژه شب یوری ، شب پرواز نخستین انسان به فضا را در زاهدان برگزار نمودند . این برنامه شامل بخش هایی ازقبیل سمینار ، نمایشگاه و پخش فیلم بود .

 

 The image “http://zahedanastro.ir/images/morfeoshow/____________-9131/big/yurinight11.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

سمینار :

در این قسمت ابتدا حاضران توسط مجتبی ملاشاهی در مورد اجزای مختلف کیهان اطلاعاتی را کسب نمودند ، سخنران دوم آقای صادق کاویانی با محوریت موضوعیه زندگی یوری گاگارین بودند سپس جناب آقای مهندس پوریا پهلوان با ارائه توضیحاتی پیرامون کاوش های فضایی و در آخر مهندس محمد نجفی هم اطلاعاتی دیگر در مورد پرواز های فضایی در اختیار حاضران قرار دادند .

 http://zahedanastro.ir/images/morfeoshow/____________-9131/big/yurinight18.jpg

در پایان این قسمت توسط خانم آتوسا شریعتی از دبیر جمعیت منجمان مهبانگ سرکار خانم سحر سرگلزائی ، هیئت موسس و شورای مرکزی جمعیت منجمان مهبانگ آقایان پوریا پهلوان ، محمود خاکسفیدی ، پویا نجارپیشه ، ابوالفضل یاوری و خانم فاطمه شیخ به پاس زحمات 12 ساله شان در جامعه نجوم آماتوری و 5سال تلاش در جمعیت منجمان مهبانگ ضمن تقدیر و قدر دانی ، لوح یادبودی اهدا شد . آتوسا شریعتی در ادامه با اهدا لوح یادبود از اعضای فعال انجمن که شامل خانم ها رامناز رئیسی فر ، نیلوفر گمشادزهی ، مهرنوش رشیدی ، مهدیه امیرآبادی و ستاره زائرمیری و همچنین آقایان مهدی هزاره مقدم ، جواد شهنواز ، مسعود موذن ، بهنود اشکانی ، صادق کاویانی ، بهنام قاسمی و بنیامین پیری به خاطر تلاش بی وقفه شان و چند ساله شان در راه ترویج علم ستاره شناسی در جنوب شرقی ترین استان ایران تشکر و قدر دانی کرد .

خانم رامناز رئیسی هم به نمایندگی از اعضای جمعیت منجمان مهبانگ از خانم آتوسا شریعتی که بیش از 7 سال در عرصه نجوم فعالیت دارند با اهدای یک تندیس یادبود تشکر نمودند .

 

 


نمایشگاه و رصد آسمان :

 

در بخش دیگری از بزرگداشت شب یوری ، تعدادی غرفه با عنوان های انسان و فضا ، کیهان شناسی و . . . برای آشنایی علاقه مندان با کیهان و دانش فضایی برپا گردیده بود . نجوم برای کودکان هم از دیگر غرفه هایی بود که تعداد کثیری از بازدید کنندگان را به خود جذب می نمود .

متاسفانه به خاطر شرایط نامساعد جوی و وجود نورهای مزاحم شهری برنامه رصد آسمان لغو شد .

 

 

پخش فیلم :

 http://zahedanastro.ir/images/morfeoshow/____________-9131/big/yurinight5.jpg

از آنجایی که برنامه ما در کنار تلویزیون بزرگ شهری زاهدان برگزار گردیده بود ، با هماهنگی هایی که از قبل با شهرداری زاهدان و مسئولان تلویزیون شده بود ، فیلم های نجومی – فضایی پخش شد .

 

 

و به این ترتیب پنجمین بزرگداشت شب یوری با استقبال قابل توجه مردم در پارک شادیهای زاهدان برگزار شد. امیدواریم در سال جهانی نجوم با برپایی برنامه های دیگری پیرامون دانش فراموش شده نجوم و رویارویی های انسان با فضا ، بتوانیم به همه بفهمانیم که چیست این سقف بلند ساده بسیار نقش . . .

 

 گالری تصاویر شب یوری در زاهدان : کلیک کنیدچابهار

 

بی مقدمه

باری دیگر گروه کوچک تازه تاسیس انجمن منجمان جنوب شرق ایران با شعار : این که چیزی نیست افتخاری دیگر بر جای گذاشت .

با وجود همه ی کمبود ها ، اعضای انجمن منجمان جنوب شرق ایران دست به دست یکدیگر دادند وهمایشی را به مناسبت شب یوری با عنوان نخستین پیک انسان به فضا برگزار نمودند.

انجمن منجمان جنوب شرق ایران همگام با سایر گروه های نجومی دنیا چهل وهشمین سالگرد نخستین پیک انسان به نام یوری گاگارین به فضا را برگزار کرد .

اما جالب ترین بخش این همایش زمان برگزاری آن بود که بر خلاف رسم همه ی گروه های نجومی عالم به جای شب یوری ، ظهر یوری را برگزار نمودند. این همایش از ساعت 30/14 الی 16 در سالن کوثر کوی بندر شهرستان چابهار اجرا گردید.

در این جلسه موضوع های متعددی بررسی شد، که می توان به یوری گاگارین کیست ؟ با اجرای خانم حدیث پرویزی ، صورت های فلکی و دیدگاه های مردمان باستان  توسط آقای میثم کده ایی ، منظومه خورشیدی یعنی ؟ با اجرای آقای جلال عیوض نیا و در پایان درباره ی آسمان چابهار وشگفتی های آن  وهمچنین روز جهانی نجوم توسط خانم الهام انتخابی  اشاره نمود.

 لازم به ذکر است رصد های عمومی شبانه در خوابگاه های دانشجویی این شهرستان نیز برگزار شد.

در آخر...

از خانم صدیقه نورزایی مجری محترم ، قاری محترم قرآن جناب آقای سر تبار و همچنین سایر دوستداران آسمان  که ما را در اجرای هرچه بهتر این همایش یاری نمودند و تمامی میهمانان به خصوص مسئولین  شهرستانی ، دولتی و دانشگاهی  که ما را تنها نگذاشتند ویاری گرمان بودند قدر دانی می کنیم .

با امید به روزی که بتوانیم افتخاری دیگر برای این سرزمین بیافرینیم .

 

 

The image “http://www.sbastro.ir/home/images/stories//3.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

The image “http://www.sbastro.ir/home/images/stories//1.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

The image “http://www.sbastro.ir/home/images/stories//2.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

24/1/88                                                    

خبرنگار: آقای کمیل فرساد

عکاس: آقای حامد پودینه

انجمن منجمان جنوب شرق

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید