تبلیغات
گزارش برگزاری نمایشگاه و کارگاه پروژه جهان در شب در زنجان
ارسال در: 1388/12/17-00:00
کارگاه و نمایشگاه پروژه جهان در شب نحستین بار در خاورمیانه درشهر زنجان برگزار شد.

محمد رحیمی

 

12 تا 14 اسفند ماه شهر زنجان میزبان بیش از 90 نفر از شرکت کنندگان در نخستین کارگاه و نمایشگاه پروژه جهان در شب TWANدر ایران بود.

سخنرانان این کارگاه گرنات مایز از آلمان،  تونچ تزل از ترکیه، بابک امین تفرشی، اشین زاکاریان ، امیر حسین ابوالفتح و عليرضا وفا از ایران بودند. افتتاحیه این کارگاه با سخنرانی اسدالله قمری نژاد و همچنین دکتر یوسف ثبوتی رئیس مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان همراه بود. در ادامه نمایشگاه جهان در شب با ده ها عکس از زیبایی های آسمان شب در فرهنگسرای امام خمینی زنجان با حضور شرکت کنندگان و میهمانان این کارگاه افتتاح شد که تا 18 اسفند ماه دایر است.

کارگاه های تخصصی پردازش تصویر , پروژه ها و تجاربی در عکاسی نجومی معرفی فن آوری های جدید در دوربین های دیجیتال , تهیه تصاویر متحرک از آسمان شب و بخش پرسش و پاسخ مهمترین بخش های ارائه شده در این کارگاه همراه با بخش های جنبی دیگر بوده است. 

TWAN (جهان در شب)

پروژه‌ی بین‌المللی جهان در شب (The World At Night / TWAN) گروهی از اخترشناسان و بهترین عکاسان در زمینه‌ی عکاسی تلفیقی زمین و آسمان شب هستند که در حدود بیست کشور جهان پراکنده‌اند. TWAN که از سوی انجمن بین‌المللی نجوم و یونسکو یکی از پروژه‌ها‌ی ویژه سال جهانی نجوم نیز نام گرفت، برنامه‌ای از سوی انجمن منجمان بدون مرز است تا با تهیه و ارائه تصاویر خیره‌کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی‌ و ارزش آسمان شب و نجوم بپردازد.


سخنرانی دکتر یوسف ثبوتی در افتتاحیهسخنرانی محمد مهدی مطیعی سرپرست شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران

تجلیل از سالها فعالیت پیشکسوت عکاسی نجومی ایران اسد الله قمری نژاد


سخنرانی گرنات میزر از کشور آلمان

سخنرانی تونچ تزل از کشور ترکیهبازدید ز آسمان نمای دیجیتال زنجان
معرفی انجمن نجوم آیتان زنجان

تقدیر از میهمانان

عکسها از Parssky.com

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید