تبلیغات
آخرین اطلاعات در مورد پروژه جهانی "شب های گالیله ای"
ارسال در: 1388/04/13-00:00
در ادامه موفقیت بی سابقه پروژه 100 ساعت ستاره شناسی ،
فائزه چقاجردی

پیش از این در مورد پروژه ی جهانی شب های گالیله ای اطلاعاتی در اختیار شما قرار دادیم:

در ادامه موفقیت بی سابقه پروژه 100 ساعت ستاره شناسی ، "شب های گالیله ای " عنوان پروژه ای دیگر در سال جهانی نجوم است که اخیرا به جمع 12 پروژه اصلی این سال افزوده شد و زمان برگزاری آن 2-1 آبانماه 1388 (24-23 اکتبر 2009)می باشد و هدف اصلی، برپایی تلسکوپها در کنار خیابانهای شهر و نشان دادن زیبایی های آسمان به عموم مردم است. تمرکز اصلی پروژه بر روی مشاهده اجرامی  که گالیلئو گالیله 400 سال پیش به مطالعه و رصد آنها پرداخت می باشد مانند :سیاره مشتری و اقمار آن به همراه خورشید ، ماه و دیگر شگفتی های آسمانی که با چشم مسلح و غیر مسلح قابل مشاهده می باشند .

در حال حاضر کمیته اجرایی این پروژه تشکیل شده است و در ادامه آخرین اطلاعات بدست آمده از این پروژه  را ملاحضه می فرمایید :

1-پایگاه اطلاع رسانی شب های گالیله ای

2- ثبت نام

3 – منابع

4-رویدادهای نجومی آبانماه

5- انجمن ها و تشکل های نجومی

6 – شبکه های ارتباطی

...............................................................................................................................................

پایگاه اطلاع رسانی شب های گالیله ای

مانند دیگر پروژه های سال جهانی نجوم،شب های گالیله ای نیز پایگاه اطلاع رسانی خود را به آدرس www.galileannights.org خواهد داشت .این سایت در حال حاضر در حال راه اندازی است و اطلاعاتی از قبیل اخبار پروژه ، به روز رسانی رویدادها،فهرست جستجوی رویدادها  ، منابع و مواد آموزشی مربوطه خواهد بود.

ثبت نام

به زودی روشی ساده به منظور ثبت نام مراکز اجراییشب های گالیله ای معرفی خواهد شد.بدین ترتیب اطلاعاتی در مورد چگونگی ثبت نام مراکز  و ارتباط با آنها در اختیار همگان قرار خواهد گرفت.

منابع

تا زمان برگزاری پروژه منابع متعددی به صورت آنلاین به منظور استفاده مراکز اجرایی در سایت شب های گالیله ای قرار خواهند گرفت که شامل موارد زیر می باشند:

پوستر ها و لوگو

اطلاعات پیش زمینه شامل سخنرانی های ویدئویی پیرامون اجرام قابل مشاهده پروژه :مشتری ، زحل ، ماه و خورشید

اطلاعات رصدی

و...

رویدادهای نجومی آبانماه

که با توجه به زمان برگزاری پروژه اجرام قابل مشاهده در آسمان شهری همراه با منابع موجود در اختیار همگان قرار خواهد گرفت مانند :

انجمن ها و تشکل های نجومی

هم اکنون کلیه ی گروه ها و سازمانهایی که میتوانند به شما در انجام این پروژه کمک کنند را با خبر سازید.همچنین کلیه ی گروه های آماتوری را از هر طبقه ای که هستند آگاه سازید زیرا آنها می توانند در اجرای برنامه به شما با برنامه ریزی قبلی کمک کنند.از انجمن های حرفه ای ، آزمایشگاه ها  ،رصدخانه ها و موسسات آموزشی نیز درخواست می شود که 2 روز را برای یک رویداد ویژه در سال جهانی در نظر داشته باشند.

شبکه های ارتباطی

از کلیه ی شبکه های موجود به منظور ارتباط با پروژه استفاده کنید.علاوه بر دانشگاه ها  ، موسسات تحقیقاتی و منجمان آماتور ، به طور حتم مردم بسیاری که در زمینه های علمی - فرهنگی در کشور شما فعالیت دارند نیز وجود دارند.با آنها در ارتباط باشید و به منظور پیشبرد اهداف سال جهانی نجوم از آنها یاری بخواهید.برخی از این شبکه ها از این قرارند:

مراکز علمی

کتابخانه های عمومی

گروه های علمی مدارس

تشکل های اساتید

روزنامه نگارهای علمی

مکاتبان علمی

اساتید علمی

کمتر از 4ماه تا آغاز برگزاری پروژه زمان باقی مانده و هماهنگی ها و آمادگی های لازم می بایست هرچه سریعتر آغاز شوند.

Catherine Moloney سرپرست پروژه شب های گالیله ای با ایمیل  cmoloney@eso.org در دسترس است.

با ما همراه باشید.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید