تبلیغات
فضانوردان شاتل اندور به راهپیمایی در فضا پرداختند
ارسال در: 1388/04/28-00:00
فضانوردان شاتل اندور اولین راهپیمایی فضایی خود را در ایستگاه بین المللی فضایی انجام دادند.

فضانوردان شاتل اندور اولین راهپیمایی فضایی خود را در ایستگاه بین المللی فضایی انجام دادند.

این فضانوردان در ساعات اولیه بامداد به وقت گرینویچ به ایستگاه بین المللی فضایی ملحق شدندتا با حضور در مجموع 13 فضانورد در ایستگاه بین المللی فضایی، رکوردی تازه در این مورد ثبت شود.

قرار است در مجموع پنج بار در حالی که در فضا معلق هستند ماموریت هایی را انجام دهند.

در اولین ماموریت، تیم کوپرا و دیو ولف، فضانوردان آمریکایی نزدیک به شش ساعت در خارج ایستگاه فضایی بین المللی به فعالیت پرداختند تا یک دالان بزرگ که به آزمایشگاه فضایی ژاپن (کیبو - "امید" به زبان ژاپنی) تعلق دارد را به ایستگاه متصل کنند.

از این بخش برای آزمایش هایی استفاده خواهد شد که در آن مواد در معرض محیط ناملایم فضا قرار داده خواهند شد.

راهپیمایی روز شنبه 18 ژوئیه صد و بیست و هفتمین ماموریت راهپیمایی فضایی بود که برای ساخت و تکمیل ایستگاه بین المللی فضایی انجام شد و نزدیک به یک ساعت زودتر از زمان پیش بینی شده به پایان رسید.

فضانوردان مراحل لازم برای اتصال دالان 1.9 تنی به دو قسمت هواگیری و تنظیم فشار شده آزمایشگاه کیبو را طی کردند که سال گذشته به ایستگاه حمل شده بود.

هنگامی که همه قطعات این آزمایشگاه به یکدیگر متصل شدند، فضانوردان با استفاده از بازوی مکانیکی ایستگاه فضایی این آزمایشگاه را به نقطه ای که می بایست قرار بگیرد و متصل شود، منتقل کردند.

با این وجود بروز یک مشکل ارتباطی، باعث شد برنامه اتصال یک ابزار بارگیری بر روی بدنه ایستگاه فضایی انجام نشود.

ارتباط میان فضانوردانی که مشغول کار در خارج ایستگاه بودند و کسانی که درون آن قرار داشتند به دلیل ایجاد امواج ساکن شدید از طریق میکروفون کلاه فضانوردان مختل شد.

ظاهرا میکروفون کلاه تیم کوپرا بیش از حد از دهان او فاصله داشت و این مسئله باعث شد صدای نفس کشیدن او مکالمات را نامفهوم بسازد.

اما ناسا، آژانس فضایی آمریکا اعلام کرد این مشکل خطری برای جان فضانوردان در بر نداشته و فضانوردان امیدوارند پیش از راهپیمایی بعدی که در روز دوشنبه 20 ژوئیه انجام می شود، مشکل فنی را رفع کنند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید